آخرین وضعیت پادوانی بازیکن استقلال بعد از عمل جراحی و آسیب

آخرین وضعیت پادوانی بازیکن استقلال بعد از عمل جراحی و آسیب

آخرین وضعیت پادوانی,آخرین وضعیت لئوناردو پادوانی بعد از عمل جراحی

پزشک تیم استقلال – امین نوروزی درباره آخرین وضعیت لئوناردو پادوانی چنین می گوید که عمل سختی بر روی پادو انجام گرفته است و مشاهده نتیجه آن ممکن است چندین ماه به طول بینجامد. این عمل که با دقت بالا صورت گرفته است و موفق نیز بوده ممکن است برای مشاهده میزان جراحات وارده به پادوانی نیاز به چند ماه زمان باشد.

پادوانی بعد از آن صحنه دشوار، جراحات بسیاری دیده بود و پس از رسیدن به بیمارستان پزشکان با بیماری روبرو بودند که هم خونریزی داشت ، هم شکستگی در جمجمه و هم متاسفانه شکستگی مهره گردن که فشار زیادی را به نخاع او وارد کرده بود و سبب شده بود هیچ رفلکس بدنی نداشته باشد. به همین دلیل بلافاصله کمیسیون پزشکی برای این بیمار از تهران و اهواز انجام شده و تصمیم به عمل گرفته می شود.

آخرین وضعیت پادوانی,آخرین وضعیت لئوناردو پادوانی بعد از عمل جراحی

عمل سخت ، ظریف و طولانی بود. چون بایستی مهره گردن جا می افتاد و نخاع در حالت طبیعی بدن قرار می گرفت. خوشبختانه این عمل سخت که توسط دکتر ستوده ، پزشک باشگاه و ۴ متخصص جراح خوب در اهواز انجام گرفت ، با بهترین حاصل به پایان رسید. عملی طولانی و البته دشوار که تا بامداد امروز به طول انجامیده است.
اما پایان کار نیست چون ضربه به نخاع بوده و فشار روی این شبکه مهم عصبی بدن بوده، ممکن است تا ماه ها عوارض این فشار ادامه داشته باشد. نوروزی دراین باره ادامه داد: «راستش الان پادوانی به هوش آمده است. خونریزی او کنترل شده و شکستگی جمجمه در حالت استیبل است. حال بالینی بیمار تحت کنترل است اما اینکه میزان صدمه وارده به او چقدر بوده ، با خداست. زمان می برد تا بتوانیم اظهار نظر کنیم. اینکه آن فشار چقدر به نخاع و اندامش آسیب وارد کرده است را تنها زمان و تمرینات بازتوانی مشخص می کند. راستش امیدوارم با دعای خیر هواداران خوب مان و لطف خدا، این خطر به خیر بگذرد و پادو هرچه سریعتر سلامتی اش را بدست بیاورد. پزشکان ما همه آنچه در توان شان بوده را انجام داده اند و دیگر باقی مسائل با خداست.»
او درباره ادامه روند درمانی لئوناردو پادوانی هم گفت:«او حتما باید به تهران منتقل شود و اینجا هم یک عمل دیگر در پیش دارد که فعلا خیلی ضروری نیست اما نمی دانیم چه زمانی می توان برای او امکان سفر به تهران را فراهم کرد و پزشکان اجازه انتقال هوایی بیمار به تهران را می دهند. فعلا باید منتظر بمانیم و دعا کنیم که انشالله آسیب ها خیلی جدی و جبران ناپذیر نباشد. از همه می خواهم صبر داشته باشند و توکل .»

آخرین وضعیت لئوناردو پادوانی بعد از عمل جراحی

محمد امین اکرمی

۶ اسفند ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی