همه چیز در مورد سیب زمینی

hou3838

در مطلب زیر همه چیز در مورد سیب زمینی براتون گذاشتم.در مطلب زیر نحوه پخت سیب زمینی و همچنین در مورد خرید سیب زمینی سالم براتون گذاشتم.امیدوارم که کدبانوهای محترم از این مطلب بخوبی استفاده کنند.

جلوگیری از ترك خوردن سیب زمینی:
اگر می‌خواهید هنگام پختن ، سیب زمینی شما ترك نخورد، قبل از پختن قدری كره یا روغن روی سیب زمینی بمالید. با این كار نه تنها سیب زمینی ترك نمی‌خورد ، بلكه طعم بهتری هم پیدا می كند.

رفع پوسیدگی سیب زمینی:
اگر سیب زمینی خام شما بر اثر گذشت زمان یا هر علت دیگر نرم و پلاسیده است، آنها را به مدت نیم ساعت درون آب سرد بریزید. دوباره سفت شده و تازگی خود را باز می‌یابند.

روش پخت سریع سیب زمینی:
برای این كه سیب زمینی‌ها سریعتر پخته شود، یك جسم نوك تیز داخل آن فرو كنید، تا سوراخ شود. سپس سیب زمینی‌ها را داخل آب جوش بپزید.

روش سرخ كردن سیب زمینی:
بهترین روش برای سرخ كردن سیب زمینی این است كه ظرف گودی را انتخاب كرده تا نیمه آن روغن بریزید. بعد از گرم شدن روغن، سیب زمینی‌های خلال شده را داخل آن ریخته و بدون هم زدن آن منتظر بمانید، بعد از چند دقیقه سیب زمینی‌ها روی روغن قرار می‌گیرند. آن ها را بردارید و مقداری دیگر سیب زمینی داخل روغن بریزید. به همین صورت تمام سیب زمینی‌ها را سرخ كنید. روغن باقی مانده از این كار سفید است و برای پخت مواد دیگر هم می‌توانید از آن استفاده كنید.

منبع:tebyan.net

myportal

۱۸ مهر ۱۳۹۴

مطالب پیشنهادی