روشی برای غیرفعال‌ سازی بالن‌ های اطلاع‌ رسانی

24

برای اکثریت افرادی که با سیستم عامل ویندوزها سروکار دارند برایشان این موضوع سوال است که چگونه غیرفعال‌سازی بالن‌های اطلاع‌رسانی را پیدا کرده و به آن رسیدگی کنند.البته این موضوع بسیار مشکل ساز است که برای غیرفعال‌سازی بالن‌های اطلاع‌رسانی از چه قسمتی باید وارد شد ما برای شما راهکار این موضوع را در قسمت پایین قرار داده ایم.«ویروس‌یاب خود را فعال کنید»، «نرم‌افزار امنیتی را به‌روزرسانی کنید»، «به‌روزرسانی ویندوز غیرفعال شده است» و… از جمله هشدارهایی است که در بیشتر موارد گوشه پایین سمت راست صفحه‌نمایش در سیستم‌‌های عامل ویندوزی برای کاربر به‌نمایش در می‌آید. بالن‌های هشدار معمولا نکات امنیتی و اطلاع‌رسانی را در خود جای می‌دهد که اطلاع یافتن از آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ اما گاهی این بالن‌های هشدار برای کاربر آزاردهنده بوده و کاربران ‌دنبال روشی برای غیرفعال کردن آن هستند.

اگر شما نیز جزو این دسته از کاربران هستید، می‌توانید با استفاده از ترفند رجیستری زیر، نمایش این بالن‌ها در همه نسخه‌های ویندوز را غیرفعال کنید:

۱ ـ روی منوی استارت کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت regedit را تایپ کنید، کلید اینتر را فشار دهید تا ویرایشگر رجیستری اجرا شود.

۲ ـ مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

HKEY_CURRENT_USER|Software|Microsoft|Windows|CurrentVersion|Explorer|Advanced

۳ ـ در بخشی خالی از ستون سمت راست، کلیک راست ماوس را فشار داده و با مراجعه به گزینه New، روی DWORD (32-bit) Value کلیک کنید.

۴ ـ نام کلید ایجاد شده را به EnableBalloonTips تغییر داده و دوبار روی آن کلیک کنید.

۵ ـ در بخش Value Data مقدار ۰ (صفر) را وارد کنید.

۶ ـ رایانه را یک‌بار ری‌استارت کنید تا تغییرات اعمال شود.

۷ ـ با راه‌اندازی مجدد رایانه مشاهده خواهید کرد که تغییرات شما اعمال شده است. به‌عبارت دقیق‌تر چیزی مشاهده نخواهید کرد، زیرا با انجام این عملیات، نمایش هشدارهای اطلاع‌رسانی غیرفعال شده‌است.

منبع:jamejamonline.ir

myportal

۶ آذر ۱۳۹۴

مطالب پیشنهادی