تلویزیون منحنی بخریم یا نه؟

13

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که تلویزیون منحنی بخریم یا نه؟تلویزیون منحنی یک نوع تی وی جدید است که اکثریت برای اینکه لارج بودن یا آپدیت بودن خودشو نشون میده از تلویزیون منحنی استفاده میکنند اما هر چیزی مزایا و معایب خودش را نیز به همراه دارد پس با ما همراه باشید تا از تلویزیون منحنی به شما بگوییم.بیشتر کاربران تلویزیون، حتی حرفه ای ها با این پرسش مواجهند که دلیل طراحی منحنی این تلویزیون ها چیست و این انحنا به جز ایجاد تغییرات ظاهری در تلویزیون ها، چه تحولی رد صنعت تلویزیون ایجاد کرده است؟گروهی بر این باورند که تلویزیون های منحنی دارای معایبی هستند که ایجاد اعوجاج هنگام تغییر زاویه دید، کاهش بازتاب نور برای بیننده و قیمت بسیار گران برخی از آنها هستند. به صورت کلی در مورد این تلویزیون ها باید گفت تلویزیون های منحنی در حال حاضر جدیدترین و لوکس ترین نوع تلویزیون در بازار هستند و بنا بر اعلام تولیدکنیدگان از لحاظ وضوح، کیفیت و عمق تصویر نمونه هایی در جه یک و ویژه به حساب می آیند.تولیدکنندگان این تلویزیون ها اعلام کرده اند که انحنای تورفته و ملایم نمایشگرهای منحنی که طراحی ارگونومیکی دارد به بیننده در ایجاد سطحی از غوطه ور شدن در تصویر کمک می کند که فراتر از هر تصوری است. به گفته آنها نمایشگر منحنی به بینندگان امکان می دهند از همین کیفیت تصویر عالی در تصاویر دوبعدی یا سه بعدی بدون اهمیت به زاویه دید لذت ببرند.

توصیه هایی به خریداران

شرکت های عرضه کننده بنابر مصلحت خود خرید این نوع تلویزیون ها را توصیه می کنند، اما اگر بخواهیم واقع بین باشیم آنها درباره این تلویزیون ها تمام حقیقت را به خریدار نمی گویند. برای مثال هرگز آنها به خریدار اعلام نمی کنند در صورتی که تلویزیونی با سایز ۵۵ اینچ خریداری کنند، متوجه اختلاف میان کیفیت تصویر با نمونه های صفحه تخت نمی شوند.توصیه کارشناسان این است که اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید و پرداخت هزینه بالا برای خرید یک نمونه منحنی از تلویزیون برای تان اهمیتی ندارد و اگر فضای خانه تان در حدی است که می توانید از دو تلویزیون (یکی در اتاق تلویزیون و دیگری در جای دیگر) استفاده کنید، برای خرید یک نمونه منحنی اقدام کنید؛ چرا که تلویزیون های منحنی جذابیتی دایمی و منطقی برای مخاطب ندارند.همچنین اگر جزو افرادی هستید که تمایل دارند جدیدترین محصولات را خریداری و کاربری آنها را تجربه کنند و در ضمن از عهده هزینه خرید آنها بر می آیند، ما به شما توصیه می کنیم برای خرید این نوع تلویزیون ها اقدام کنید.اما اگر برای خرید تلویزیون زیر بار وام و قرض رفته اید، اگر توان خرید یک تلویزیون ۷۶ اینچ گران قیمت را ندارید و اگر نمی خواهید مبلغی هنگفت صرف خرید تلویزیونی با ظاهر متفاوت کنید، خرید این نوع تلویزیون را به شما توصیه نمی کنیم. دلایل دیگری برای عدم محبوبیت این نوع تلویزیون وجود دارد که تیتروار به آنها اشاره می کنیم.

=====================

۱- قیمت گران تلویزیون های منحنی موضوع مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان است. به گفته آنها تمام مزایای استفاده از این نوع تلویزیون ها نمی تواند قیمت گران آنها را توجیه کند.

۲-تلویزیون های منحنی به دلیل طراحی ظاهری خاصی که دارند قابلیت اتصال به دیوار را ندارند و در صورتی که به نحوی روی دیوار نصب شوند چندان جالب به نظر نمی رسند.

۳-تلویزیون های منحنی به دلیل طراحی خاص شان بیشتر در معرض آسیب های محیطی قرار دارند.

۴-در صورتی که کاربر در موقعیت مناسبی به تماشای تلویزیون ننشیند، تصاویر با زاویه دید و کنتراست نامناسبی برایش به نمایش در می آید.

منبع: پورتال آسمونی

myportal

۱۶ آذر ۱۳۹۴

مطالب پیشنهادی