علل پایین آمدن ناگهانی سرعت اینترنت وای فای

علل پایین آمدن ناگهانی سرعت اینترنت وای فای

در حال حاضر رایج ترین راه استفاده از اینترنت وای فای است. وای فای روشی بسیار ساده میباشد که علت محبوبیت آن در بین جمعیت همین است چراکه بدون نیاز به سیم و چیزهای اضافه به راحتی روی مبل دراز میکشید و وب گردی میکنید. اما با تمام این ها گاهی مشکلاتی راه سرعت اینترنت وای فای را سد میکند.

در این مطلب چهار دلیل از دلایل این مشکل را بررسی میکنیم.

۱ – جای روتر (مودم)

بسیاری از مردم نمی‌دانند برای آن‌که اتصال بی دردسری را داشته باشند باید جای مناسبی را برای روتر خود انتخاب کنند.  حتی شاید ممکن باشد شما مجبور باشید جای مودمتان را در طول روز تغییر داده تا بهترین حالت به دست آید. همواره سعی کنید مودم خود را بر روی یک سطح بالا مانند میز یا کابینت قرار دهید.

علل پایین آمدن ناگهانی سرعت اینترنت وای فای

۲ –  دوری از لوازم اختلال زا

باید حواستان باشد در اطراف مودم شما لوازم الکتریکی اختلال زا نباشد. از این لوازم می‌توان به مایکرو ویو، دستگاه‌های بلوتوثی و نورهای LED اشاره کرد. این لوازم با ساطع کردن نویز به سمت مودم شما موجب ایجاد اختلال در سطح پخش سیگنال‌های وای-فای شده و در نهایت سرعت اینترنت شما را کم خواهند کرد.

علل پایین آمدن ناگهانی سرعت اینترنت وای فای

۳ –  همسایگان شما

معمولاً در هر منزلی یک مودم متصل به اینترنت وجود دارد که با سیگنال‌های وای-فای اقدام به سرویس دهی می‌کند. شما باید در نظر داشته باشید که مودمتان جایی از منزل باشد که همواره با مودم‌ همسایگانتان فاصله داشته باشد (معمولاً همسایگان شما مودمشان را در اتاق خواب و در کنار پنجره قرار می‌دهند).علل پایین آمدن ناگهانی سرعت اینترنت وای فای

۴ – لوازم منزل

روزگار تغییر کرده است. دیگر هر دستگاهی که می‌خرید ارتباطی با اینترنت خواهد داشت. از این دستگاه‌ها می‌توان به تلویزیون‌های هوشمند اشاره کرد. همواره در نظر داشته باشید که دستگاه‌های دیگر شما در هنگامی که نیازی به استفاده اینترنت ندارند به این شبکه متصل نباشند. به عنوان مثال ممکن است تلویزیون شما در حالت به‌روزرسانی خودکار باشد و هر از گاهی بدون اجازه شما اقدام به آپپرید دستگاهتان کند.

علل پایین آمدن ناگهانی سرعت اینترنت وای فای

myportal

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی