چیدمان منزلتان را با روشنایی متفاوت کنید

چیدمان منزلتان را با روشنایی متفاوت کنید

در بازار فشن در زمینه دکوراسیون یک سری روشنایی هایی عرضه میشود که به نام دکوراتیو. این نوع روشنایی ها نوعی طراحی شده اند که در زمان خاموشی جزء لوازم خانه به شمار بروند و در مواقع روشنایی فضایی متفاوت به منزل شما ببخشد. در این مطلب با انواع دکوراتیوها بیشتر آشنا میشویم. ما از مدل های لوستر تا آباژور را به شما نشان میدهیم

۱. لوستر های دکوراتیو
این نوع لوسترها همان طور که گفتیم حتی در حالت خاموش هم زیبایی و جلوه خاصی به فضا می دهند. شکل ظاهری زیبای شان باعث می شود که به آن ها به چشم یک وسیله تزیینی نگاه شود تا یک منبع برای روشنایی فضای داخلی خانه. این نوع لوسترها می توانند سبک های مختلفی داشته باشند.

چیدمان منزلتان را با روشنایی متفاوت کنید

لوستر های دکوراتیو در حالت خاموش هم زیبایی و جلوه خاصی به فضا می دهند

۲. روشنایی های دکوراتیو به شکل آویزهای سقفی
روشنایی های دکوراتیو می توانند رشته های نورانی ای باشند که از سقف ها آویزانند و می توانند به یک لابی یا نشیمن حسی رویا گونه ببخشند، زمان هایی که این فضاها کم رفت و آمدند و یا در شب که لزومی ندارد همه چراغ های فضا روشن باشد این نوع از روشنایی ها می توانند به کمک شما بیایند.

 

چیدمان منزلتان را با روشنایی متفاوت کنید

روشنایی های دکوراتیو می توانند با عناصر تزیینی دیگر فضا مانند کاغذ دیواری هم ترکیب شوند

۳. کاغذدیواری هایی با قابلیت نور دهی
روشنایی های دکوراتیو می توانند با عناصر تزیینی دیگر فضا هم ترکیب شوند. مثلا کاغذ دیواری ها. بله کاملا هم درست شنیدید، این روشنایی های دکوراتیو می توانند در غالب کاغذ دیواری های زیبا جلوه گری کنند و هر کسی را که به دکوراسیون داخلی منزل شما می نگرد را شگفت زده کنند.

 

چیدمان منزلتان را با روشنایی متفاوت کنید

روشنایی های دکوراتیو را می توانید در فضاهای کم رفت و آمد روشن کنید

۴. روشنایی های دکوراتیو برای فضای بیرونی خانه
روشنایی های دکوراتیو فقط مختص فضاهای داخلی خانه نیستند. از آن ها می توان در فضاهای بیرونی خانه مانند تراس، بالکن، حیاط خلوت و حتی در طرحی محوطه بیرونی ساختمان هم استفاده کرد. عکس پایین ایده خوبی به شما می دهد، می توانید تنه درختان خشک شده را ببرید، روی آن ها شیارهایی ایجاد کنید، و داخل آن ها را نورپردازی کنید و از این صندلی های چوبی نورانی در باغ و حیاط خانه تان استفاده کنید.

چیدمان منزلتان را با روشنایی متفاوت کنید

از روشنایی های دکوراتیو می توان در فضاهای بیرونی خانه هم استفاده کرد

۵. گلدان های نوری، روشنایی های دکوراتیو مدرن
مبلمان ها و وسایل تزیینی فضای بیرونی هم می توانند تبدیل به روشنایی های دکوراتیو برای شما شوند. نمونه اش همین گلدان های نوری زیبایی که در عکس زیر می بینید. این نوع گلدان ها هم به محوطه بیرونی خانه شما جلوه و زیبایی می بخشند و هم می توانند بخشی از مسئولیت نورپردازی فضا را هم به عهده بگیرند.

چیدمان منزلتان را با روشنایی متفاوت کنید

مبلمان ها و وسایل تزیینی فضای بیرونی می توانند تبدیل به روشنایی های دکوراتیو برای شما شوند

۶. مجسمه های مدرن یا روشنایی های دکوراتیو
در راستای این صحبت که گفتیم این نوع از روشنایی ها می توانند با اکثر لوازم و مبلمان های منزل ترکیب شوند، می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه یک مجسمه می تواند تبدیل به یک روشنایی دکوراتیو شود. خب انجام این کار بسیار ساده است، مجسمه مورد علاقه تان را بردارید، دور قسمت بالایی آن را یک پارچه که کمی قابلیت عبور نور داشته باشد بکشید، حالا تنها چیزی که نیاز دارید، یک رشته سیم و سر پیچ و لامپ و دو شاخه است. به همین راحتی می توانید خودتان یک آباژور زیبا و در عین حال دکوراتیو برای خانه تان بسازید.

چیدمان منزلتان را با روشنایی متفاوت کنید

شما به راحتی می توانید مجسمه مورد علاقه تان را بردارید و به روشنایی تبدیل کنید

۷. تابلوهای دکوراتیو، روشنایی های مدرن
تابلوهای روی دیوارهای خانه تان هم می توانند روشنایی های دکوراتیو زیبا باشند. چند عدد قاب تابلو را که پشت آن ها و یا داخل خودشان نورپردازی شده است، انتخاب کنید و آن ها را به جای تابلو روی دیوار نصب کنید، لزومی ندارد که درون این قاب ها حتما پر باشد، این قاب ها می توانند به صورت خالی هم روی دیوار های خانه جلوه گری کنند.

 

چیدمان منزلتان را با روشنایی متفاوت کنید

تابلوهای روی دیوارهای خانه تان هم می توانند روشنایی های دکوراتیو زیبا باشند

 

myportal

۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی