گلدان های قدمی خود را با کاشی شکسته تزیین کنید

گدان های قدمی خود را با کاشی شکسته تزیین کنید

هر خان خانه دار یا آقای با سلیقه ای در خانه اش گلدان دارد و از چند گل زیبا نگهداری میکند. اما تا به حال فکر کرده اید چرا انقدر گل هایمان در گلدان های بی ریخت و زشت نگهداری میکنیم؟ یا اگر به فکر زیبا تر کردن حیاط یا بالکن و یا محیط دفتر کارتان با گلدان هستید ما امروز برای شما یک راه کار برای این مسئله پیدا کرده ایم و در مطلبی کوتاه گنجانده ایم. با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای تزیین گلدان با کاشی شکسته :
کاشی به رنگ های دلخواه
چکش
روزنامه
ملات آماده
چسب موزاییک
گلدان
آب
یک تکه اسفنج
دستکش
روش انجام کار :
ابتدا کاشی یا موزاییک مورد نظرتان را لای روزنامه گذاشته و با چکش به آن ضربه بزنید، بسته به این که می خواهید تکه های کاشی تان بزرگ باشد کار ضربه زدن را ادامه دهید، بدیهی است که هر قدر به ضربه زدن ادامه دهید کاشی ها ریزتر شده و زمان بیشتری باید برای انجام کار صرف کنید. بعد از آن سطح گلدان مورد نظرتان را با چسب موزاییک بپوشانید و کاشی های شکسته را روی آن بچینید، بعد از چند ساعت که کاملا خشک شدند، سطح آن را با ملات آماده بپوشانید.

 

بد از خشک شدن ملات سطح آن را با آب و اسفنج تمیز کنید، دقت کنید که اگر می خواهید کاشی های تان براق باشند، ابتدا باید آن را از نوع براق خریداری کنید و بعد هم که آن ها را روی گلدان چسباندید، موقع ریختن ملات باید دقت کنید که ملات روی آن ها نریزد تا ظاهرشان را مات نکند.

myportal

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی