دردسر جدید شرکت اپل و مجرم شناخته شدنش

دردسر جدید شرکت اپل و مجرم شناخته شدنش

زمان زیادی از دادگاه قبلی شرکت مشهور اپل نمی گذرد که این کمپانی بار دیگر دچار مشکل و شکایت جدیدی شده است. این بار مشکل از فورس تاچ گوشی های آیفون ۶ و ۶ اس است و شاکی پرونده هم کمپانی ای به نام Immersion است. در ادامه بیشتر درمورد علت شکایت و نتیجه ی دادگاه صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

apple روی نمایشگر گوشی‌های آیفون ۶ و ۶ اس و همچنین ساعت هوشمند اپل‌ واچ از فناوری فورس‌ تاچ استفاده کرده است. حالا یک بار دیگر کوپرتینونشین‌ها به نقض پتنت‌های مربوط به این فناوری متهم شده‌اند.

شاید تا کنون نام کمپانی Immersion را نشنیده باشید. این کمپانی در دو زمینه فناوری حساس به فشار و استخدام وکلای ماهر تبحر خاصی دارد. این کمپانی انگشت اتهام خود را به سمت اپل گرفته و مدعی شده است گوشی‌های آیفون ۶ و ۶ اس و ساعت هوشمند اپل‌واچ برخی از پتنت‌های این شرکت مربوط به فناوری فورس‌تاچ را نقض کرده‌اند.

حالا این کمپانی تلاش خود را برای متهم کردن apple بیشتر کرده و سعی می‌کند حتی از روش‌های غیرمعمول برای احقاق حق خود استفاده کند. به نظر می‌رسد این بار اپراتور AT&T نیز وارد این ماجرا شده است.

بر اساس گزارش وب‌سایت ۹to5Mac، درگیرشدن این اپراتور به دلیل فروش محصولات اپل است. البته ناگفته نماند اپراتورهای ورایزون، تی‌موبایل و اسپرینت نیز محصولات apple را به فروش می‌رسانند، ولی مدت زیادی نیست که این اپراتورها به جمع فروشندگان محصولات اپل اضافه شده‌اند.

برخلاف دادخواهی اول که به ماه فوریه برمی‌گردد، این بار کمپانی ایمرشن علاوه بر موارد نقض پتنت در محصولات فوق، به سراغ ترک‌پد مک‌بوک نیز رفته است. همچنین گزارش شده که این کمپانی قصد دارد در یک محاکمه‌ی علنی ثابت کند که اپل باید چه میزان غرامت بپردازد. سال‌های دور این دو کمپانی همکاری خوبی با یکدیگر داشتند و دیدن چنین اتفاقاتی خیلی خوشایند نیست.

myportal

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی