مصاحبه با پرواز همای در سال ۹۵

مصاحبه با پرواز همای در سال 95

پرواز همای را بسیاری از ما می شناسیم. هنرمندی که سالهاست فعالیت می کند و اما به تازگی مجوز فعالیت قانونی گرفته است. این هنرمند که سالهاست کنسرت های زیادی را در سراسر دنیا اجرا کرده است، در مصاحبه ای از فراز و نشیب های زندگی حرفه ای اش گفته. برای خواندن این مصاحبه به ادامه ی مطلب مراجعه کنید.

پرواز همای جزو معدود خوانندگان موسیقی سنتی می باشد که طرفداران زیادی دارد اما سالها غیرمجاز بود و نمی توانست به صورت رسمی فعالیت کند.

این خواننده اما این روزها دیگر مجاز شده است و  می تواند هم کنسرت بگذارد و هم آلبوم منتشر کند.

پرواز همای اخیرا در گفتگویی تصویری که با آزاده صمدی بازیگر زن سینما و احسان کرمی مجری تلویزیون در قالب برنامه اینترنتی ‘چارگوش’ داشته است،  به افشای برخی از ناگفته های زندگیش پرداخته است.

همای در بخشی از برنامه ‘چارگوش’ گفته است: بسیاری خواستند که من به ایران برگردم و عده ای دیگر هم تلاش کردند که برنگردم. وقفه ۸ ساله ای که باعث شد تا در ایران کنسرت ندهم، صرفا به دلیل برگزاری کنسرت هایم در دیگر کشورها بود. متاسفانه عده ای تصورمی کنند خارج از ایران چه خبر است! در حالیکه همه چیز در همین کشور خودمان ایران می باشد.

وی در بخش دیگری از این برنامه بیان داشت: هیچ وقت از ایران نرفته بودم و فقط برای کنسرت هایم از ایران رفته بودم. متاسفانه شرایطی پیش آمد و موجب شد تا تصویر اشتباهی از رفتن من، در ذهن خیلی ها باقی بماند، به همین دلیل گفتند که همای از ایران فرار کرده است.

توزیع رایگان ۲۰ هزار سی.دی در کنسرت های شجریان و ناظری

همای ادامه داده است : خاطرات زیادی دارم؛ در واقع همه زخم های من از دورانی است که تا به امروز رسیده ام. فراموش نمی کنم که با همسرم در کنسرت های استادان موسیقی، محمدرضا شجریان و شهرام ناظری شرکت می کردم به این بهانه که بتوانم حدود۲۰۰۰۰ سی دی که از صدایم رایت کرده بودم را به صورت رایگان در اختیار مردم گذاشتم.
همای درباره کنسرت های خارج از ایران در این برنامه گفت: به نظر عده ای برگزار کردن کنسرت در خارج از ایران، تنها بخاطر سود پولی و مالی است اما من به عنوان کسی که از نزدیک شاهد این موضوع بودم معتقدم کنسرت برگزار کردن در خارج از ایران به جز ضرر مالی، هیچ چیز دیگری ندارد.

برنامه ای مخصوص موسیقی

برنامه موسیقی “چارگوش” مدتی است که به شکل انحصاری از سایت آپارات هر سه شنبه شب پخش می شود.
گفتنی است، این برنامه شامل بخش های مختلفی از جمله اجرای زنده، گفتگو با مهمان و مسابقه استعدادیابی است و هر هفته یکی از چهره های مطرح موسیقی ایران به برنامه دعوت شده و مجری برنامه راجع به آثار هنرمند و مسایل موسیقی ایران به گپ و گفت می پردازد.
همچنین در این برنامه یک یا چند گروه موسیقی به صورت زنده قطعه ای را در حضور مهمان برنامه اجرا خواهند کرد.

myportal

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی