لیموترش ها را با این روش نگهداری کنید، خراب نمیشوند

لیموترش ها را با این روش نگهداری کنید، خراب نمیشوند

فصل تابستان نزدیک است و تمام میوه های خوشمزه و خوب در راه اند. ولی مشکلی که فصل تابستان دارد گرمای شدید و تشکیل باکتری های مخرب مواد غذایی هستند که میوه های گرون قیمت ما را حیف میکنند. لیموترش از همان دسته میوه هاییست که اگر در نگهداری آن دقت نشود خیلیزود از دست میروند. لیموترش خریدن هم خودش یکی از اصول نگهداری این میوه پر طراوت میباشد. با ما همراه باشید تا هم لیمو ترش خریدن هم نگهداری از آن را به شما بگوییم.

چطور می توانیم لیمو ترش را برای زمستان نگهداری کنیم؟ اگر می خواهید لیمو ترش تازه برای زمستان داشته باشید. با ما همراه شوید و روش زیر را بخوانید …

 

لیموهای کاملا سالم را انتخاب کنید. یعنی دقت کنید حتی به اندازه سر سوزن لکه قهوه ای نداشته باشد سپس بشویید و روی دستمالی بگذارید تا دور تا دور لیمو خشک شود فکر می کنم یک ساعت کافی باشد.

 

بعد وقتی مطمئن شدید که لیمو روی پوستش آبی وجود ندارد داخل نایلون فریزر یا زیپ پک بگذارید و طوری ببندید که هیچگونه هوایی داخل آن باقی نماند بعد با خیال راحت داخل فریزر بگذارید و برای زمستان فریز کنید.

 

موقعی که می خواهید استفاده کنید کافیست یک ربع زودتر از فریزر خارج کنید سپس استفاده کنید.

 

نکات مهم در خرید لیمو ترش:

لیمو‎هایی را انتخاب کنید که دارای پوستی صاف و شفاف، درخشان و سالم هستند و وزن زیادی نسبت به سایزشان دارند.

 

لیموهایی که پوست کلفت و اسفجی دارند کم آب هستند.

 

زدگی و خرابی روی پوست لیموترش نشان‌دهنده شرایط نگهداری و انبار کردن غیر استاندارد است.

 

لیموهای بزرگ را انتخاب کنید چون پر آب‎تر از لیموهای کوچک هستند.

 

لیمو ترش پس از چیده شدن نمی‌رسد پس به هنگام خرید دقت کنید که لیموهای رسیده و مناسب را انتخاب کنید و پس از خرید در یخچال نگهداری کنید. در این شرایط لیموها ۱ هفته سالم باقی می‌مانند.

 

به طور معمول، برای نگهداری و انتقال لیمو پوست آن را با مواد نفتی می‌پوشانند که سالم‌تر باقی بماند؛ به همین دلیل باید لیمو را خوب بشویید و بهتر است لیموترش‌هایی را بخرید که در مناطق کشاورزی نزدیک به محل زندگی شما پرورش داده شده‌اند.

 

ترفندی برای گرفتن آب لیمو:

اگر می‎خواهید آب‎ لیمو بگیرید ابتدا لیمو را با فشار روی یک سطح صاف بغلتانید. (این کار کمک می‎کند آبلیمو بیشتری تولید شود.) از یک پوست کن یا رنده برای تهیه خلال پوست لیمو استفاده کنید. (از بریده شدن قسمت سفید پوست لیمو جلوگیری کنید زیرا این بخش طعم تلخی دارد.)

myportal

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی