لیست خرید و مازاد پرسپولیس منتشر شد

لیست خرید و مازاد پرسپولیس منتشر شد

پرسپولیس نایب قهرمان لیگ پانزدهم زودتر از بیقه تیم ها لیست خرید و مازاد بازیکن هایش را منتشر کرده که این عمل باعث نگرانی حریفانشان شده است و از طرفی با برنامه بودن کادر فنی این تیم قرمز پوش را نشان میدهد. در ضمن زمزمه هایی به گوش میرسد که پرسپولیس تنها دو هفته به بازیکنانش استراحت داده و میخواهد بعد از دو هفته به کشور برانکو یعنی کرواسی سفر کنند. در این ادامه با جزئیات این لیست مازاد و خرید باخبر میشویم.

روزنامه پیروزی امروز فهرستی از بازیکنان مورد نظر پرسپولیس و بازیکنان مازاد این تیم را منتشر کرده که نزدیک به قطعی است و نوشته: در شرایطی که ۱۵ بازیکن پرسپولیس با این تیم قرارداد دارند و ۱۱ نفر بازیکن آزاد هستند فهرست خرید و مازاد این تیم مشخص شده است.

در خط دروازه پرسپولیس جدایی سوشا مکانی و لوبانف قطعی است. دروازه بان  ازبک البته تا یک سال دیگر قرارداد دارد، اگر با او برای فسخ قرارداد توافق شود  جدا می شود در غیر این صورت باقی می ماند و شاید قرارداد یک فصل و نیمه ای که با او امضا شد باز هم یک بازیکن را به پروفسور تحمیل کند. برانکو یک دروازه بان کروات را در نظر دارد که نیم فصل قبل هم مورد نظر او بود. در میان نفرات داخلی بیرانوند از نفت و مظاهری از ذوب آهن مورد توجه هستند ولی در حال حاضر هیچ یک از دو گزینه قطعی نشده است.

پرسپولیس به صورت خودکار حسین ماهینی و کنعانی زادگان را در اختیار خواهد گرفت که هر دو مورد توجه برانکو هستند. قرارداد شهاب زاهدی هم بعد از برگشت از راه آهن با هماهنگی او سه ساله شد. هرچند برخی می گویند برانکو بازگشت قطعی کنعانی را منوط به جذب یا عدم جذب نفرات مدنظر کرده و تردیدهایی درباره استفاده از این ملی پوش دارد. کنعانی هم به عنوان ملی پوش تمایلی به نیمکت نشینی ندارد و شاید این موضوع را در مذاکرات مطرح کند.

شجاع خلیل زاده جزو نفراتی است که برانکو به طور جدی خواهان به خدمت گرفتن او است. او البته تا دی ماه با سپاهان قرارداد دارد. برانکو به قدری او را می خواهد  که  اگر قراردادش را با سپاهان تمدید نکند، حتی یک جای خالی برای او نگه دارد.

بعد از خط دروازه بیشترین درصد جدایی متوجه خط دفاع است. جدایی نورمحمدی، اومانیا و بابک حاتمی قطعی است و رضا  خالقی فر هم در فهرست سال بعد قرار ندارد.

بقای لوکا ماریچ قطعی است و البته حضور بن سون و کفشگری ۵۰ – ۵۰ است و بستگی به این دارد که نفرات مورد نظر جذب شوند یا نه.

برانکو در خط میانی روی فرشید باقری بازیکن صبا به عنوان آلترناتیو نفر اصلی خود نظر دارد. او توان بازی در دفاع میانی را هم دارد. در کنار خلیل زاده دو بازیکن هستند که برانکو خواسته است جذب شوند و این دو کاوه رضایی و وحید امیری هستند و این در حالی است که قرارداد علی علیپور هم در حال تمدید شدن است. احتمال جدایی و لژیونر شدن طارمی در این مقطع حساسیت خاصی به این بخش کار داده است.

اگر قرار بر جدایی بن سون شود، برانکو در کنار ماریچ و دروازه بان کروات که آمدنش بستگی به رفتن لوبانف دارد، باقی سهمیه  خارجی خود را حفظ می کند تا اگر پستی از میان نفرات داخلی بازیکن مورد نظر جذب نشود جبران شود که جدی ترین پست مورد نظر تا این لحظه جذب مدافع چپ خارجی است.

نام ها در حاشیه پرسپولیس زیاد  هستند و به جز بازیکنانی که در فهرست قطعی خرید سرخپوشان قرار دارند، بازیکنانی مثل طالب ریکانی، رحیم زهیوی و حمید کاظمی آقای گل لیگ یک هم به سرمربی پرسپولیس پیشنهاد شده اند و در صورتی که نظر برانکو روی آنها مثبت باشد به جمع سرخپوشان اضافه خواهند شد. این نفرات در اولویت های دوم و سوم پرسپولیس قرار دارند و گزینه های بسیاری توسط باشگاه و ایجنت ها به برانکو توصیه شده اند اما او فعلا تصمیمی نگرفته و منتظر عملکرد باشگاه در جذب گزینه های اصلی است تا اگر آنها جذب نشدند درباره نفرات بعدی تصمیم بگیرد.

فصل پیش هم نفراتی مثل جماعتی، گردانی، ضرغام اسماعیل، آندره کرستانوویچ، بیرانوند، حامد لک و طهماسبی با حضور در باشگاه پرسپولیس و یا به صورت تلفنی با علی اکبر طاهری وارد مذاکره شدند که هیچ کدام جذب نشدند، نقل و انتقالات امسال نیز همین وضعیت را دارد و سایر صحبت هایی که مطرح می شود صرفا گمانه زنی و شایعه است و واقعیت ندارد.

myportal

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی