شگردهای انتخاب و تشخیص یک لباس باکیفیت

شگردهای انتخاب  و تشخیص یک لباس باکیفیت

اکثر آدم ها وقتی میخواهند از بوتیک های متفرقه خرید کنند دلواپس جنس و کیفیت لباس میشوند و پیاپی دست به زیروروی لباس میکشند. اما به نظر شما تنها راه تشخیص جنس خوب از بد دست کشیدن و از جنس پارچه باخبر شدن است؟ با مثلا تنها به حرف فرونده بسنده کردن کافیست تا متوجه جنس خوب لباس شویم؟ در این مطلب راه های تشخیص لباس باکیفیت را که از طریق مصاحبه های مختلف با تولید کنندگان لباس بدست آمده به شما میگوییم تا از این به بعد توجه به لباسی که خریداری میکنید داشته باشید.

تشکیلات لباس خوب کار می کند

شگردهای انتخاب  و تشخیص یک لباس باکیفیت

زیپ لباس باید فلزی و دارای قلاب باشد، اگر لباس جایی برای مخفی شدن زیپ داشته باشد خیلی خوب است، همچنین باید چک کنید تا زیپ به سادگی بالا و پایین برود، اگر زیپ گیر کند یا سفت باشد نشانه خوبی نیست. برای دیگر ویژگی های لباس مانند دکمه های فلزی و طراحی های روی آن، می توانید خیلی سریع یک تست انجام دهید، سبک است یا به نظر می رسد پلاستیکی باشد؟ لباس با کیفیت دکمه ها و تشکیلاتش کمی سنگین هستند.


طبیعی بودن بافت

شگردهای انتخاب  و تشخیص یک لباس باکیفیت

بافت های طبیعی مانند کتان، پنبه، ترمه، و پشم، دوامشان از بافت های غیر طبیعی بیشتر است. اما یک استثنا هم هست: پارچه های جین و لباس های ورزشی نیز بسیار با دوام هستند. برخی از شلوار های جین برای افزایش راحتی مقدار کشی هستند. پلی استر، نایلون، و اسپندکس همه پارچه هایی عالی برای لباس های ورزشی هستند.


دکمه یدکی دارد

شگردهای انتخاب  و تشخیص یک لباس باکیفیت

دکمه و تکه پارچه های اضافی که داخل لباس گذاشته می شود نشان می دهد تولید کننده آنقدر به لباس خود اطمینان دارد که می داند شما می توانید آن را برای مدت طولانی استفاده کنید بنابراین چون ممکن است لباس به برخی تعمیرات جزئی نیاز پیدا کند چند قسمت مهم که یدکی حساب می شود را برایتان گذاشته. این قسمت های یدکی و همچنین راهنمای شستشوی لباس را که به آن وصل هستند نگه دارید.


دوخت لباس محکم به نظر می آید

شگردهای انتخاب  و تشخیص یک لباس باکیفیت

لباس را زیر و رو کنید و به آرامی یکی از درزهای جانبی آن را بکشید. اگر از بین درزها نور دیدید، نشانه آن است که لباس عمر چندانی نمی کند. لباس با کیفیت دوختی محکم دارد و در هر سانت آن تعداد زیادی دوخت می بینید. دوخت محکم از شکاف خوردن لباس جلوگیری می کند.


لباس مردانه یا نزدیک به آن است

شگردهای انتخاب  و تشخیص یک لباس باکیفیت

در کل، لباس های پشمی و بافت های مردانه در مقایسه با نوع زنانه کلفت تر و از کیفیت بیشتری برخوردار هستند. همین مورد را می توان در پیراهن های دکمه ای نیز دید. اگر حوصله رفتن پیش یک خیاط را ندارید، یکی از راه های ساده این است که همین لباس ها را از بوتیک های مردانه خریداری کنید، مطمئن باشید پیشمان نمی شوید!


از آزمایش چروک سربلند بیرون می آید

شگردهای انتخاب  و تشخیص یک لباس باکیفیت

قبل از اینکه لباسی بخرید، ابتدا آن را در دست خود بهم فشار دهید و ببینید چقدر چین و چروک گرفته. اگر از آن دسته آدم هایی هستید که صبح حال اتو کردن ندارند در صورتی که لباس در این آزمایش شکست خورد بهتر است سرجایش بگذارید و به دنبال چیزی دیگر بگردید. برای لباس های ۱۰۰ درصد پنبه که به راحتی چروک می خورند سعی کنید از نمونه های ضد چروک استفاده کنید.


الگوی لباس در همه جای آن یکسان است

شگردهای انتخاب  و تشخیص یک لباس باکیفیت

در لباس های با کیفیت، الگوها مخصوصا راه راه افقی، در همه جای آن با هم مطابقت دارند. این مشکل را می توان در الگوهای بزرگ و یا اتفاقی چشم پوشی کرد.

myportal

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی