معرفی ۵ مدل غذای لذیذ و تابستانی برای کودکان

معرفی 5 مدل غذای لذیذ و تابستانی برای کودکان

تابستان فصل گرماست و کودکان در کوچه و پارک و خیابان ها مشغول بازی هستند یا اینکه تمام مدت پشت میز کامپوتر دارند بازی های مجازی و آنلاین انجام میدهند. که مورد دوم خیلی مضر میباشد سوای تأثیرات روانی بر اشتهای کودکان خیلی ضرر دارد. برای همین یا باید بازی ها را کنترل کنیم یا با غذاهای لذیذ اشتهای آن ها را زیاد کنیم. در این مطلب ۵ غذای اشتها برانگیز مخصوص کودکان به شما معرفی میکنیم.

عادات غذایی سالم برای کودکان در گرمای تابستان:

کودکان در فصل تابستان به وعده های غذایی که می خورند، حساس هستند. اگر برای عادت دادن کودک خود به غذاهای سالم داد و بیداد کنید، آن ها بیشتر لج می کنند و حتی ممکن است در مقابل خوردن مقدار زیادی از غذاها در طول ماه های گرم مقاومت نشان دهند. همچنین، در چنین شرایطی برای مادران شاغل ممکن است این سوال پیش بیاید که: “چه چیزی برای جعبه غذای کودکم در طول تابستان تدارک ببینم؟”، پس از آن آماده کردن سریع این غذاها و بسته بندی آن ها مشکل دیگر خواهد بود. در این مقاله، ۱۰ ماده غذایی تابستانی برای کودکان که برای دوران قبل از نوجوانی آن ها، ایده آل هستند، ارائه خواهد شد. مجموعه این گونه برنامه ها، باید بر روی منوی وعده های غذایی اصلی مادران قرار گیرد.
۱۰ غذای کودکان که برای آماده کردن آن ها زمان زیادی لازم ندارید:

۱٫ نوشیدنی و آب میوه برای کودک:

معرفی 5 مدل غذای لذیذ و تابستانی برای کودکان

زمانی که مقدار جیوه بدن کودک شما در اثر گرما افزایش می یابد، شما نیاز به تهیه مواد غذایی دارید که سرد باشند. مصرف آب میوه ها به ویژه همراه با برگ های نعنای تازه مخلوط شده با آب نارگیل، لیمو، خیار و یا هندوانه، خنک کننده بدن کودک شما برای گرمای تابستان است.


۲٫ سالاد میوه مناسب به عنوان غذای کودک :

معرفی 5 مدل غذای لذیذ و تابستانی برای کودکان

برای صبحانه، دسر و یا یک میان وعده بعدازظهر، یک سالاد میوه سرد تازه، انتخاب خوشمزه ای برای تمام اعضای خانواده است. نصف یک خربزه را با تکه های پاپایا و یا تکه هایی از برش نارگیل مخلوط کنید و آن ها را در ظرفی ریخته و همراه با کودکان خود میل نمایید.


۳٫ ماست میوه ای غذای جالب کودک:

معرفی 5 مدل غذای لذیذ و تابستانی برای کودکان

ماست یک غذای خنک کننده و خوشمزه برای کودک شما است. شما همچنین می توانید میوه ها را به ماست و یا کشک اضافه کرده و یک ترکیب بدون چرب و سالم تهیه کنید. علاوه بر این، شما می توانید با اضافه کردن برخی از پودر ها به ماست پرچرب یک غذای دوست داشتنی برای کودک خود درست کنید. شما می-توانید از ماست در دوغ، یا سالاد و یا دسرها برای غذای کودک خود در طول تابستان استفاده کنید.


۴٫ مواد بسته بندی شده به عنوان غذای کودک:

معرفی 5 مدل غذای لذیذ و تابستانی برای کودکان

بسته بندی مواد غذایی در همه زمان ها به ویژه در ماه های گرم سال دارای اهمیت زیادی است و یکی از نکات پیچیده برای حفظ سلامتی کودک شما است. شما می توانید در بعضی از فروشگاه ها نمونه های اصلاح شده و سالمی از غذاهای آماده را برای کودک خود پیدا کنید. بسیاری از آن مواد غذایی در برابر میکروب ها، پاستوریزه و بسته بندی شده اند. لوبیا، پنیر کم چرب، سبزیجات (فلفل سبز و قرمز، ذرت، پیاز سبز، اسفناج، قارچ)، و مرغ را که در همه زمان ها در میان کودکان مورد استقبال قرار گرفته و همه با علاقه خاصی آن ها را می خورند، در فروشگاه ها به صورت بسته بندی شده یافت می شوند.


۵٫ همبرگر و رولت های سالم برای غذای کودکان:

معرفی 5 مدل غذای لذیذ و تابستانی برای کودکان

هر چند بسیاری از کودکان دلشان برای انواع همبرگرها و رولت ها ضعف می رود و به خوردن آن اعتیاد پیدا کرده اند، نگران نباشید. شما می توانید آن را با پر کردن مواد سالم درست کرده و مواد مضر مانند سس مایونز ادویه دار و گوشت قرمز را از برنامه غذایی حذف کنید. شما می توانید آن ها را به صورت تنوری درست کرده و از مرغ، عدس یا سبزیجات در درون این رولت ها استفاده کنید. همچنین، میوه هایی مانند حلقه های آناناس همراه با مقداری فلفل، می تواند رولت شما را سالم تر کند.


myportal

۱۱ خرداد ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی