چگونه حوله ها را نرم و لطیف نگهداریم

چگونه حوله ها را نرم و لطیف نگهداریم

همه ی ما دوست داریم وقتی صبح زود بعد از اینکه صورتمان را میشوییم از حوله ای استفاده کنیم که نرم و با طراوت باشد. اما نرم بودن بهترین حوله ها هم در بعضی شرایط از بین میرود و حالت زیر و خشن به خود میگیرد. رفته رفته حوله میپوسد و از بین میرود. در این مطلب قصد داریم به شما ترفندی را آموزش دهیم تا از این اتفاق جلوگیری کنید و حوله ها را مثل روز اول نرم و لطیف نگهدارید:

بزرگ ترین اشتباه هنگام شستشوی لباس ها و به خصوص حوله ها استفاده از پودر زیاد است. اکنون ترفندی برای از بین بردن تمام باقیمانده های پودر روی حوله به شما یاد می دهم. هنگام شستشو مقداری سرکه سفید روی لباس ها بریزید. با این کار هم آب و انرژی کمتری برای شستشوی لباس ها مصرف می کنید و هم لطافت را به لباس ها برمی گردانید. حتی لباس های دیگری که در کنار حوله ها می شویید دیگر پرز نمی گیریند.

 

نکته دیگری که هنگام شستشوی حوله ها باید دقت کنید این است. قبل از این که پودر را روی لباس ها بریزید ابتدا روی پاکت را با دقت بخوانید و همان اندازه که روی آن دستور داده شده مصرف کنید. استفاده از آب گرم باعث می شود پودر کاملا حل شود و در تار و پود حوله ها باقی نماند.

آیا حوله های شما نرم اما بدبو هستند؟ بوی بد به خاطر باکتری هاست. باید اصول بهداشتی را در ماشین لباسشویی رعایت کنید تا از ایجاد باکتری ها و در نتیجه بدبو شدن لباس ها در ماشین جلوگیری کنید. روزانه یک میلیون سلول مرده از پوست جدا می شود و این سلول ها روی لباس ها، حوله و ماشین لباسشویی باقی می ماند. برای از بین بردن باکتری ها از سفید کنند استفاده کنید. البته فقط برای لباس های سفید. یا اینکه ابتدا داخل ماشین لباسشویی خالی ¼ پیمانه سفید کننده بریزید تا کاملا ضدعفونی شود. سپس حوله را روی تنظیمات آب گرم شسته و سریعا خشک کنید چون باکتری ها خیلی زود یک یا دو ساعت پس از شستشو دوباره باز می گردند.

myportal

۲۷ خرداد ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی