۵ اشتباه بزرگ مردها بعد از طلاق گرفتن

5 اشتباه بزرگ مردها بعد از طلاق گرفتن

متاسفانه طلاق در جوامع امروز به مشکلی اساسی تبدیل شده است. هر چهار دقیقه یک طلاق! این فاجعه ای که امروز گریبان جامعه ما را گرفته است عواقبی به همراه دارد. این عواقب ممکن است برای نسل های بعدی هم خطرناک باشد چراکه با این وضعیت طلاق کودک طلاق هم زیاد میشود و این کودکان ممکن است در آینده دیدگاه خیلی بد و منفی ای نسبت به طلاق پیدا کنند در نتیجه ما در آینده جامعه پویایی از لحاظ ازدواج نخواهیم داشت. در ادامه میخواهم کارهای استباه مردان بعد از طلاق را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

اشتباهاتی که مردها بعد از طلاق باید از آن ها پرهیز کنند:

۱٫ زود رفتن به خواستگاری:

خیلی از مردان قبل از این که اثرات رابطه ی قبلی از بین برود در یک رابطه ی عاشقانه ی جدیدی می افتند که به ازدواج منجر می شود. روان شناسان می گویند این رابطه ی جدید بیشتر به علل زیر است: احساس تنهایی، آسیب پذیری، غمگینی  و اینکه دنبال کسی هستند که احساس بهتری در آنان ایجاد کنند. اما اینگونه رابطه ها دیری نمی پاید. روان شناسان معمولا پیشنهاد می دهند برای خواستگاری جدید، حداقل دو سال از ازدواج قبلی گذشته باشد.

۲٫ کناره گیری از اجتماع:

بسیار راحت خواهد بود که بعد از طلاق افراد گوشه گیری را برگزینند و “سر در جیب خویش” فرو برند. این کار یکی دیگر از اشتباهات بزرگ بعد از طلاق است، چرا که فرد دچار افسردگی  و یاس می شود. طبق تحقیقات، احتمال بیشتری دارد که اینگونه افراد به دام اعتیاد بیفتند. برای علاج این مشکل روان شناسان راهکار های زیر را پیشنهاد می دهند: گسترده کردن ارتباط با اقوام، تلفن زدن به دوستان قدیمی، ملحق شدن به تیم ورزشی و یا انجمن های حرفه ای.

۳٫ معرفی زود هنگام همسر جدید به کودکان:

بعد از اولین جلسه ی مثبت خواستگاری ممکن است بسیاری از آقایان هیجان زده و خوشحال شوند. اما باید دقت داشت: کودکان از این موضوع که ببینند جای مادرشان را شخص دیگری بگیرد ناراحت می شوند. برای این کار بهتر است خانم تازه وارد خود ابتداً جلسه ای با فرزندان داشته باشد تا مشکاتی که در ابتدی متن عرض کردم سراغ کودکان نیاید.

۴٫ گیر کردن در نفرت:

ادامه ی خصومت با همسر سابق به هیچ عنوان کار درستی نیست، خصوصا اگر قرار باشد کودکان درگیر این خصومت شوند. برای اینکه این خصومت تمام شود بهتر است آقایان در کلاس مدیریت خشم  شرکت کنند. تحقیقات نشان می دهد این کلاس ها معمولاً می توانند هم به والدین هم به کودکان کمک کنند تا احساس بهتری داشته باشند.

۵٫ عقب نشینی از پدر بودن:

نقش پدری با طلاق  تغییری نمی کند زیرا کودکان هنوز به پدر نیاز دارند. کمک کردن به کودکان در انجام تکالیفشان، صحبت کردن با آن ها درباره ی افکارشان و ایجاد جو صمیمی می تواند کمک بزرگی برای رشد اجتماعی، عاطفی و تحصیلی شان باشد. اگرچه طلاق آسیب های زیادی دارد اما شاید این موقعیت  را برای مرد فراهم کند که برای اولین بار تمام مدت خود را به عنوان هر دو والد با فرزندانش سپری می کند.

myportal

۴ تیر ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی