لکه های میوه ها، عرق و بستنی را چگونه از لباس پاک کنیم؟

لکه های میوه ها، عرق و بستنی را چگونه از لباس پاک کنیم؟

همه ی ما از پوشیدن لباس نو لذت میبریم و این فصل هم فصل تابستان است و تفریح و خریدهای پی در پی. هیچ کس دلش نمیخواهد وقتی با تی شرت نو و رنگ روشن خود توی کافی شاپ نشسته باشد و آب میوه یا قهوه روی لباسش بریزد و یا وقتی لباس نویی تن کودکتان میکنید و او با دوچرخه به پارک میرود اصلا دوست ندارید تی شرتش را سبزچمنی کرده باشد و یا از آن بدتر روغن زنجیر چخش را به تی شرتش مالیده باشد. نگران نباشید برای از بین بردن این ها راهی وجود دارد که در ادامه به شما خواهم گفت.

روش های از بین بردن لکه از روی لباس:

آووکادو: قبل از شستشوی لباس با اب سرد ابتدا هر چه لکه سبز روی لباس هست را پاک کنید. سپس با مایع ظرفشویی بشوئید و در نهایت در ماشین لباسشویی بیندازید.

لکه های عرق: برای این نوع لکه ها از پاک کننده های لکه استفاده کنید. اگر در خانه پاک کننده موجود ندارید آب لیمو نیز می تواند کمک کند.

 

توت فرنگی: ابتدا لباس را در ترکیب آب + ۱ قاشق سوپ خوری سرکه سیب + ½ قاشق چای خوری پودر لباسشویی به مدت نیم ساعت بخیسانید و سپس بشوئید.

لکه های میوه ها، عرق و بستنی را چگونه از لباس پاک کنیم؟

سبزه و چمن: این لکه ها معمولا به راحتی در لباسشویی تمیز می شوند اما در برخی موارد خاص قبل از این که لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید ابتدا کمی پاک کننده لکه به آن بزنید و خیلی ملایم بسائید.

بستنی: ابتدا درست همان لحظه که لکه روی لباس افتاد آن را با آب سرد و یک دستمال تمیز پاک کنید. سپس کمی پاک کننده لکه به آن بزنید و نیم ساعت در داخل لگن با پودر لباسشویی آنزیم دار قرار دهید و در نهایت داخل ماشین لباسشوئی بیندازید.

 

گوجه فرنگی: ابتدا با آب سرد بشوئید. سپس اسفنج را آغشته به سرکه سفید کرده و روی لکه بمالید تا تمام رنگ ها از بین برود. اگر باز هم لکه از بین نرفت از پاک کننده لکه استفاده کنید و در نهایت در ماشین لباسشویی بیندازید.

ضدآفتاب: کرم های ضدآفتاب خیلی چرب هستند و بهترین کار برای از بردن لکه های آن استفاده از مایع ظرفشویی می باشد. در نهایت در ماشین لباسشوئی بیندازید.

 

روغن دوچرخه: برای از بین بردن لکه های روغن دوچرخه ابتدا از پودر بچه استفاده کنید. پودر بچه را روی لکه بریزید و با استفاده از دستمال کاغذی چربی آن را بگیرید. سپس پشت و روی قسمتی که لکه دارد را مایع ظرفشویی بزنید. در نهایت داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

سس کچاپ: ابتدا با آب سرد آن قسمت را بشوئید. سپس با اسفنج به آن قسمت سرکه سفید بزنید. در نهایت با پودر تثبیت کننده رنگ در ماشین لباسشویی بیندازید.

سس خردل: ابتدا با استفاده از پاک کننده لکه سس های روی لباس را پاک کنید و سپس در ماشین لباسشویی با آب داغ شستشو دهید.

 

بستنی یخی: ابتدا لباس را در آب سرد نمدار کنید. سپس قبل از این که آن را در ماشین لباسشویی بیندازید در ترکیب مایع (۳/۴ آب و ¼ سرکه سفید) شستشو دهید.

لکه های میوه ها، عرق و بستنی را چگونه از لباس پاک کنیم؟

myportal

۷ تیر ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی