رازهایی برای جذابیت بیشتر مردان

بسیاری از مردان هستند که شاید چهره ی زیبایی نداشته باشند اما با این حال بسیار جذاب هستند. این موضوع را در بازیگران سینمایی خیلی زیاد دیده ایم. آیا تابحال به این موضوع فکر کرده اید که راز جذابیت این سلبریتی ها چیست؟

تاکنون تجربه آن را نشان داده بود، اینک بررسی دانشمندان نیز گواه آن شده است: مردانی با ظاهری کمتر شکیل اما با شوخ‌طبعی و خلاقیت شانس زیادی برای جذب شریک دلخواه زندگی خود دارند.

 

تاکنون تجربه آن را نشان داده بود، اینک بررسی دانشمندان نیز گواه آن شده است: مردانی با ظاهری کمتر شکیل اما با شوخ‌طبعی و خلاقیت شانس زیادی برای جذب شریک دلخواه زندگی خود دارند.

کریستوفر واتکینز، روانشناس و نویسنده یک بررسی جدید از دانشگاه ابرتی اسکاتلند می‌گوید: «تیپ‌های خلاق اما نه چندان خوش‌سیما، تقریبا مانند مردان خوش‌تیپ، ولی نه چندان خلاق، جذاب به نظر می‌رسند.»

از همه جذاب‌تر برای زنان، مردانی‌اند که هم خوش‌تیپ و هم خلاق‌اند. اما محققان این مسئله را برای زنان صادق نیافته‌اند، یعنی زنان نازیبا نمی‌توانند از هوش و خلاقیت خود بهره گرفته و کمبود ملاحت ظاهری خود را جبران کنند.

این بررسی در دو مرحله انجام شد. در مرحله اول به گروهی از داوطلبان تصاویری از چند مرد و زن داده و از آن‌ها خواسته شد تا نظرشان را راجع به میزان جذابیت این افراد بگویند.

دواین جانسون، “جذاب‌ترین مرد” سال شد

از سال ۱۹۸۵ میلادی به این سو مجله آمریکایی “People”در ماه‌های پایانی سال میلادی یکی از ستارگان را به عنوان جذاب ترین مرد برمی‌گزیند. دواین جانسون، ملقب به “دراک”، جذاب‌ترین مرد سال ۲۰۱۶ شده است. او قهرمان ۸ دوره کشتی و بازیگر سینما است. او نقش‌ آفرینی در سینما را با بازی در فیلم “بازگشت مومیایی” در سال ۲۰۰۱ آغاز کرد.

در دومین مرحله، همین تصاویر به گروهی دیگر داده شد با این تفاوت که این بار همراه با تصاویر نظر این اشخاص در مورد مسائلی مشخص نیز عنوان شده بود. نیمی از این نظرها بسیار موضوع‌محور یا خسته‌کننده بود و نیمی دیگر خلاق و همراه با شوخ‌طبعی.

هوش فرد را جذاب می‌کند

از دومین گروه نیز خواسته شد تا قضاوت خود در مورد تصاویری که می‌بینند را ارائه دهند. این بار به صورت ناگهانی دیده شد که مردانی نه چندان خوش‌چهره، به مذاق زنان خوش آمده‌اند. چرا؟ چون آن‌ها نظرهای جالب‌تر و هوشمندانه‌تری داده‌اند.

اما در مورد زنان این مسئله چندان فرقی در میزان جذابیت شان پدید نمی‌‌آورد. واتکینز این پدیده را با تکامل انسان پیوند داده است.

به گفته او، زنان “انتخاب‌کنندگانی مطمئن‌تر” نسبت به مردانند، چرا که وقتی موضوع بر سر انتخاب شریک زندگی است، زن‌ها مطابق تجارب برگرفته از تکامل، مردانی را انتخاب می‌کنند که امنیت و فرزندانی سالم را تضمین خواهند کرد.

خلاقیت و شوخ‌طبعی نیز چون نشانه‌های هوش محسوب می‌شوند در این مقوله جا می‌گیرند.

به گفته‌ واتکینز، این‌ها عواملی‌اند که نشان می‌دهند این فرد “می‌تواند زمان و تلاش خود را بر روی وظیفه‌ای خاص بگذارد و مسائل را از دیدگاهی نو بنگرد که هر دو بقا را تضمین می‌کند.” و به همین دلیل این خصوصیات در انتخاب شریک زندگی امتیاز محسوب می‌شود.

myportal

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی