اگر یادتان می رود داروهایتان را بخورید، این مطلب مخصوص شماست!

دانشمندان برای کسانی که مدام داروهایشان را فراموش میکنند بالاخره چاره اندیشی کردند! چراکه حتی آلار گذاشتن یا کنار وسایل ضروری قرار دادن داروها هم باز راهگشای این امر نبود! این جعبه دارو که هوشمند است، میتواند حتی به سیستم عامل گوشی شما هم متصل شود تا هرچه بیشتر به یاری شما بیاید برای مصرف داروهایتان! با ما همراه باشید تا با این اختراع جدید آشنا شوید!
این قوطی هوشمند که Pillsy نام دارد، قابلیت آن را دارد که به صورت بی‌سیم و از طریق اپلیکیشن همراه، با سیستم‌های عامل اندروید و iOS همگام‌سازی شود.
کاربران اطلاعات مرتبط با داروهای خود را به Pillsy منتقل کرده و سپس با استفاده از اپلیکیشن همراه میزان دوز مورد نیاز داروها را دریافت می‌کنند.همچنین چراغ درب هوشمند این قوطی در زمان مصرف دارو روشن شده و بوق می‌زند. علاوه بر این، اگر کاربر به طور تصادفی یک دوز اضافی از دارو را مصرف کند، به کاربر هشدار می‌دهد.
اگر کاربر یک دوز مصرفی از داروی خود را فراموش کند، این اپلیکیشن یک پیام هشدار را به صورت پیام متنی و یا صوتی بر روی صفحه نمایش گوشی کاربر نمایش می‌دهد.
این قوطی به طور خودکار بر تعداد قرص‌های مصرف شده توسط کاربر بدون نیاز به باز کردن اپلیکیشن نظارت کرده و کاربر می‌تواند به راحتی تاریخچه مصرف داروی خود را مشاهده کند.
این دستگاه توسط یک باتری کوچک سکه‌ای نیرودهی شده و می‌تواند تا یک سال کار کند.
این بطری با دو درب متفاوت که یکی برای جلوگیری از دسترسی آسان کودکان طراحی شده و دیگری پیچی است توسط محققان ارائه شده است.
قیمت این فناوری جدید در حال حاضر ۳۹ دلار بوده که پس از گذراندن دوره مقدماتی فروش، در اواسط ماه مه دو برابر خواهد شد.

myportal

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی