امام خمینی (ره) در معمای شاه

امام خمینی (ره) در معمای شاه

شکر خدا گودرزی برای ایفای نقش امام در سریال معمای شاه انتخاب شد، وی صحبت های جالبی در مورد این نقش و ایفای آن گفته است.  شکرخدا گودرزی از انتخابش برای این نقش بسیار راضی و خرسند است وی این ایفای نقش را فرصتی تکرار نشدنی و یک موهبت الهی میداند.

امام خمینی با حافظه تاریخی یک ملت، یک دین و مبارزه جهانی پیوند خورده است

بدون شک ایفای نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برای شکر خدا گودرزی یک محبت از سوی خداوند به شمار می‌رود چرا که چنین فرصت ارزشمندی در اختیار هر هنرمندی قرار نمی‌گیرد.

 یکی از ویژگی‌های مثبت سریال تاریخی “معمای شاه”گریم‌های بسیار حرفه‌ای این مجموعه است به گونه‌ای که امکان تفاوت قائل شدن بین شخصیت‌های اصلی و بازیگرانی که نقش این شخصیت‌ها را ایفا کرده‌اند، بسیار اندک است.
یکی ازحرفه‌ای‌ترین و درعین حال تأثیرگذارترین گریم‌هایی که در سریال “معمای شاه” اتفاق افتاد مربوط به شخصیت امام خمینی(ره) بود که شکر خدا گودرزی نقش ایشان را ایفا کرد.
 پس از طی شدن رویدادهای تاریخی سریال “معمای شاه” و زمانی که نوبت به ایفای نقش امام خمینی(ره) توسط گودرزی رسید، مخاطبان تلویزیون شاهد حضور بازیگر نقش بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران درقاب تلویزیون بودند و این موضوع در مواردی حتی برانگیخته شدن هر چه بیشتر احساسات مردم ایران را در بر داشت.
بسیاری از مردمی که در زمان امام خمینی(ره) حضور داشتند و با شور و علاقه سخنرانی‌های ایشان را پیگیری می‌کردند، با حضور این شخصیت محبوب تاریخی و سیاسی در قالب سریالی با عنوان “معمای شاه” مانند همان سال‌های انقلاب و به شکلی جدی سخنرانی‌های امام خورد را بیش از پیش مورد توجه قرار دادند.
شکرخدا گودرزی بازیگر نقش امام خمینی(ره) در سریال “معمای شاه” درباره نقش خود در این سریال چنین گفته است، ” من نقش خیلی مهم و تاریخ‌سازی را ایفا و فکر می‌کنم خوشبختانه همه چیز به هم نزدیک شده به آن فضا است. ما در سریال “معمای شاه” صحنه‌هایی را کار کردیم که عجیب است و معتقدم اتفاقی در تاریخ سریال سازی ما به شمار می‌رود.
وی همچنین تصریح کرد: باید بگویم به نظرم توفیقی برای هر بازیگری است که نقش شخصیتی را بازی کند که تاثیری روی جهان داشته و دارد. این برای بازیگر هم توفیق است و هم آزمون بزرگی است، چون مردم او را می‌شناسند. اینطور نیست که همینطور نقشی را کار کنی که خودت می‌سازی؛ بلکه نقشی است که نه تنها با حافظه تاریخی یک ملت، بلکه با یک دین و بخشی از مبارزه جهانی پیوند خورده است.
بدون شک ایفای نقش بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران برای شکرخدا گودرزی یک محبت از سوی خداوند به شمار می‌رود چراکه چنین فرصت ارزشمندی در اختیار هر هنرمندی قرار نمی‌گیرد.
خبرگزاری میزان

myportal

۱۵ خرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی