رشد عجیب تومور در چشم راست مرد جوان

رشد عجیب تومور در چشم راست مرد جوان

این مرد اهل اندونزی است وی به طرز ناگهانی با رشد توموری عجیب در ناحییه چشم راستش مواجه شده است. این تومور به شدت در حال رشد است و نیمی از صورت وی را پوشانده است. وی پس از چندین بار عمل باز هم نتوانسته از شر این بیماری خلاص شود. وی ساکن مناطق محروم و حاشیه نشین بوده و پزشکان عدم رعایت بهداشت و نظافت عمومی را عاملی برای ابتلا به این بیماری میدانند.

مرد اندونزیایی که با معضل رشد عجیب توموری در صورت خود مواجه است، خانه‌نشین شده و بینایی یک چشمش را نیز در اثر رشد بی حد تومور از دست داده است.

تومور، چشم راست این مرد که “Herdi Firmansyah” نام دارد را تحت تأثیر خود قرار داده و بر مشکلات وی افزوده است.

همسایه‌ها و هم‌محلیان “Herdi” از صورت وی وحشت دارند و نزدیک او نمی‌روند؛ نداشتن هزینه برای جراحی نیز هر روز حال وی را وخیم‌تر از روز قبل می‌کند.

مادر این مرد اندونزیایی می‌گوید: ” پسرم در شرایط نرمالی به دنیا آمد، بعد از چند سال از تولدش تومور در روی صورتش پدیدار شد و وقتی دبیرستانی بود به اوج خود رسید؛ او ۵ بار عمل جراحی کرده، ولی هر بار بی‌فایده بوده و مجددا رشد کرده است.”

این خانواده که دیگر از پس هزینه‌های درمان پسرشان برنمی‌آیند، از دولت تقاضای کمک کرده‌اند و خواسته‌اند برای جراحی فرزندشان اقدامات لازم به عمل آید.

پزشکان باور دارند، مشکلاتی نظیر رشد چنین تومورهایی در مناطق محروم از بهداشت رخ می‌دهد و عدم دسترسی به آب پاکیزه، حمام و ناتوانی در رعایت بهداشت شخصی عامل مهمی در بروز چنین بیماری‌هایی هستند.

در زیر تصاویری از “Herdi” مشاهده می‌کنید:

 

فارس

myportal

۱۵ خرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی