مرگ ناگهانی عطاءالله بهمنش

مرگ ناگهانی عطاءالله بهمنش
عطاء الله بهمنش از پیشکسوتان دنیای ورزش به دلیل سکته مغزی دارفانی را وداع گفت به تازگی خبر فوت ناگهانی وی دنیای ورزش را غافلگیر کرد و همه را در غم از دست دادن خود داغدار کرد. استاد بهمنش در حرفه ها ی مختلفی همچون گزارشگری رادیو و تلویزیون، نویسندگی و روزنامه نگاری فعالیت داشت.

پیشکسوت گزارشگری و نویسندگی ورزشی دقایقی پیش به دلیل سکته مغزی از دنیا رفت.

گزارشگر، مفسر و نویسنده قدیمی ورزش ایران که به علت عارضه مغزی در بیمارستان بستری بود دار فانی را وداع گفت.

عطاء الله بهمنش که چند سالی به علت بیماری در منزل بستری بود، پس از آنکه به علت عارضه مغزی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد، عصر امروز دوشنبه در سن ۹۴ سالگی به دیار باقی شتافت.

استاد بهمنش از قدیمی ترین نویسندگان، مفسران و گزارشگران رسانه های ورزشی ایران بود که فعالیت خود را از ابتدای دهه سی شروع کرد و نخستین گزارش زنده ورزشی رادیو را در سال ۱۳۳۷ انجام داد.

او همچنان که در گزارشگری رادیو و تلویزیون یک فرد خارق‌العاده بود، در حرفه‌ روزنامه‌نگاری نیز یک فرد چیره‌دست به شمار می‌آمد. بهمنش نویسندگی را از دی ماه ۱۳۳۰ در مجلهی ورزشی “نیرو و راستی” که توسط “منیر مهران” و “منوچهر مهران” منتشر می‌شد، شروع کرد و همکاری خود با آن نشریه را تا هنگام تعطیلی آن در سال ۱۳۳۷ ادامه داد.

بهمنش همچنین در سال‌های ۱۳۳۳ تا ۱۳۳۷ در نشریه “امید ایران” نیز می‌نوشت و پس از آن نیز از نویسندگان اصلی “هفته نامه کیهان ورزشی” به شمار می‌آمد و با نشریاتی همچون “روزنامه اطلاعات”، “گلبانگ”، “روزنامه ری” و تا همین اواسط دهه ۸۰ شمسی با “ایران ورزشی” نیز همکاری داشت. از وی علاوه بر مقالات، گزارش‌ها و یادداشت‌های مختلف ورزشی، چندین کتاب ورزشی نیز به یادگار باقی مانده است.

سایت خبری تحلیلی هنگام

myportal

۱۵ خرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی