تصویر دردسرساز برای پریانکا چوپرا

تصویر دردسرساز برای پریانکا چوپرا

پریانکا چوپرا این روزها مورد حمله توهین آمیز از سوی کاربران دنیای مجازی قرار گرفته است. وی به تازگیتصویری در صفحه مجازی اش قرار داده که در آن به همراه برادرش در موزه هولوکاست است. وی مجبور شد به دلیل مخالفت شدید  کاربران دنیای مجازی این تصویر را از صفحه شخصی اش پاک کند.

دو سلفی «پریانکا چوپرا» هنرپیشه و ترانه‌سرای ۳۴ ساله بالیوود که آنها را در موزه هولوکاست برلین پایتخت آلمان گرفت، برای او دردسرساز شدند.

به نوشته صدای آمریکا  پریانکا چوپرا در به اشتراک گذاشتن سلفی هایی که در آنها با عینک آفتابی و لبخند با پس‌زمینه موزه هولوکاست دیده می شود، سیلی از انتقادها از سوی طرفدارانش را به حساب های شبکه اجتماعی‌ کشاند. به دنبال این انتقادها، پریانکا دو سفلی را از این حساب های خود حذف کرد.

در یکی دیگر از سلفی‌ها، پریانکا با برادر کوچکترش در موزه دیده می شود و زیر عکس نوشته «در اینجا سکوتی عجیب حکمفرماست.»

همین یک جمله کافی بود که فشاری سهمگین علیه این بازیگر به راه افتد تا او را در دنیای آزاد و دموکراتیک مجبور به حذف مطلب در صفحه شخصی اش کند.

ده روز قبل نیز مدیر یک دبیرستان در ایالت اوکلاهمای آمریکا، از چاپ نقل قولی از آدلف هیتلر در کتاب سالنامه مدرسه عذرخواهی کرد.

نقل قول از هیتلر می گوید: «اگر می خواهید مثل خورشید بدرخشید، باید اول مثل آن بسوزید.»

دانش آموزی که مسئول انتخاب این نقل قول بود، مورد تنبیه قرار گرفته است.

این مدرسه، همینطور مراحل انتخاب این نقل قول توسط این دانش آموز و دلیل آن را مورد بررسی قرار داده است.

هر گونه صحبت، اشاره، کنایه ولو ناچیز در خصوص هولوکاست از سوی هر کس یا نهادی با هجمه سخت مواجه می شود در حالی که به راحتی می توان در غرب به ادیان و شخصیت های محوری آنها به بهانه آزادی بیان توهین کرد و احساسات طرفداران میلیاردی آنها را نادیده گرفت.

فاکس نیوز،

myportal

۱۸ خرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی