خانواده اسلام پسند یک خانواده نمونه

خانواده اسلام پسند یک خانواده نمونه

 

این خانواده ایرانی که بیش از ۶۰ سال از زندگی مشترکشان میگذشت  با میهمانی در برنامه ماه عسل صحبت های جالبی درباره زندگی مشترکشان کردند. آن ها گفت و گویی خواندنی با احسان علیخانی داشتند و از راز عشق و عاشقی مستدام و طولانی خود در این چند سال سخن به میان آوردند در ادامه به صحبت های جالب آن ها دقت کنید.

 در بخش ابتدایی برنامه نرگس کلباسی در ویدئویی گفت: از رهبر عزیزم که سفر حج را به من هدیه دادند تشکر می‌کنم و امیدوارم فرصتی فراهم شود تا بتوانم ایشان را از نزدیک ملاقات کنم.

همچنین احسان علیخانی در بخش بعدی گفت: شبکه ۳ سیما سفر عتبات و نجف اشرف خانم کلباسی را بر عهده گرفته است.

بعد از تیتراژ برنامه «ماه عسل» با صدای محمد علیزاده، احسان علیخانی در بخش نخست گفتگو، میزبان خانواده اسلام پسند شد.

گفتگوی شب گذشته احسان علیخانی با یک زوج خوشبخت که خانم ۸۴ سال و آقا ۸۷ سال سن داشتند، آغاز شد.

این زوج درباره شروع زندگی خود اینگونه صحبت را آغاز کردند: مدت ۶۳ سال از زندگی مشترک ما می‌گذرد.

خانم اسلام‌پسند در ابتدایی گفتگوی خود گفت: ۸۴ ساله هستم در تبریز زندگی می‌کردیم تا ششم ابتدایی ادامه تحصیل دادم. من در خانواده‌ای زندگی می‌کردم که چهار خواهر و دو برادر داشتم.

آقای اسلام‌پسند ادامه داد: ۸۷ ساله هستم، چهار برادر و سه خواهر داشتم. به دلیل این که پدرم نظامی بود من هم همیشه به این شغل علاقه‌ داشتم. به خاطر نسبت دور فامیلی زمانی که ۱۶ ساله بودم همراه با خانواده‌ام به منزل پدر همسرم رفتیم و اولین دیدار باعث شد که ما به هم علاقمند شویم.

خانم اسلام‌پسند از دیدار ابتدایی خودشان اینگونه یاد کرد: زمانی که آنها به خانه ما آمدند، من از مدسه به خانه آمده بودم که مادرم گفت که مهمان داریم؛ به همین خاطر من از پشت پرده اولین بار او را دیدم و بعد رفتم کنار آنها نشستم و توجه بیشتر کردم.

آقای اسلام‌پسند ادامه داد: اول از همه ارتباط دیداری با هم برقرار کردیم و با نگاهمون به هم چراغ سبز نشان دادیم.

در ادامه آنها درباره نوشتن نامه به یکدیگر تعریف کردند: پس از دیدار اول، نوشتن نامه را به یکدیگر شروع کردیم، اما هیچ کدام از اعضای خانواده این مطلب را نمی‌دانستند البته با هماهنگ کردن تلفن‌های راه دور نیز با یکدیگر به‌ صورت تلفنی صحبت می‌کردیم. بعد از مدتی من به خانواده‌ام گفتم و آنها نیز برای خواستگاری پیش قدم شدند. البته بعد از عقد من کمتر به تبریز می‌رفتم.

علیخانی در خصوص ارتباط آنها بعد از عقد سوال کرد: آقای اسلام‌پسند هم در این زمینه به این موضوع اشاره کرد که ما در آن زمان ارتباط ماهواره‌ای داشتیم.

علیخانی گفت: جان! مگه آن موقع ماهواره بود.

وی ادامه داد: ارتباط ماهواره‌ای به این معنی بود که ما هر شب ساعت ۸ قرار داشتیم به حیاط می‌آمدیم و به ماه نگاه می‌کردیم من در تهران و او در تبریز.

آنها درباره شروع زندگی عنوان کردند: زمانی که خانم من ۲۱ ساله و خودم ۲۴ ساله بودم زندگی مشترک خود را کنار مادر و پدر آغاز کردیم.

این زوج اظهار داشتند: هنوز هم اعتقاد داریم که با گذشت ۶۳ سال روز به روز علاقه ما نسبت به یکدیگر بیشتر شده است. هیچ وقت با یکدیگر دعوا نکردیم ما همیشه کنار هم بودیم و از هم جدا نشده‌ایم. به نظرم گذشت همسرم باعث این اتفاق شده است. او از خصلت چشم هم چشمی به دور است.

خانم اسلام‌پسند عنوان کرد: وابستگی من و همسرم به‌ اندازه‌ای بود که در سال ۱۳۳۸ در زمانی که دو فرزند داشتم وقتی به همسرم در زابل مأموریت داده شد. پدر و مادرم و همسرم گفتند که من در ابتدا همراه با او به زابل نروم اما من همراه فرزندانم به این شهر رفتم.

در پایان این گفتگو زن و شوهری که سالهاست کنار هم زندگی می‌کنند دلیل این خوشبختی را صبر و گذشت خود می‌دانند.

در بخش دوم برنامه «ماه عسل» خانم صحت بنیان‌گذار کلاس‌های خاطره‌گویی به همراه شاگردان یا به نوعی همکلاسی‌های خود حضور پیدا کردند.

در ابتدا خانم صحت گفت: من نگران شما هستم آقای علیخانی. شما با این برنامه ‌ای سخت و نگران‌کننده خیلی صبور هستید.

در ادامه وی در خصوص سن خود عنوان کرد: من تاکنون سن خودم را به کسی نگفتم اما به خاطر اینکه الگویی باشد برای افرادی که از سن ۵۰ سالگی بالا هستند در این برنامه میگم که متولد ۱۳۱۹ و الان هم دانشجوی کارشناسی تاریخ هستم. فردا هم امتحان دارم (خنده)

خانم صحت در خصوص شروع فعالیت خود ادامه داد: من همیشه با دید مثبت به زندگی نگاه می‌کردم و با همسرم ارتباط خوبی داشتم. همواره به دنبال شادی در زندگی هستم. فعالیت‌های خود را با انجام ورزش شروع کردم و در این میان با خانم‌های سالمند که من به آنها جهان‌دیدگان می‌گویم آشنا شدم و به مرور کلاس‌های خاطره گویی را راه‌اندازی کردم.

وی افزود: تعداد زیادی از خانم‌ها در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند. با این دوستانم در رابطه باازدواج به خصوص دوران نامزدی حرف می‌زنیم. چون دوران نامزدی خیلی دوران قشنگ و پرخاطره‌ای است.

در ادامه، خانم‌های دیگری که به همراه خانم صحت آمده بودند از حضور مثبت، حال و هوای خوب کلاس خاطره‌گویی و انرژی مثبت خانم صحت گفتند و اینکه بعد از شرکت در این کلاس‌ها، زندگی آنها تغییر کرده است.

خانم صحت در پایان گفت: من همیشه به آنها می گویم زندگی فراز و نشیب دارد شما خودتان را باور کنید و به خودتان انرژی بدهید. همیشه ورزش کنید و از همه مسئولان می‌خواهم که افراد را کنار هم جمع کنند تا شاد باشند.

فرتاک نیوز،

myportal

۱۸ خرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی