گفت‌وگویی خودمانی با رضا ستایش، مِسی ایرانی

گفت‌وگویی خودمانی با رضا ستایش، مِسی ایرانی

در این بخش با مردی که شباهت زیادی به اسطوره دنیای فوتبال ،لیونل مسی برخوردار است مصاحبه می کنیم. وی شباهتی باورنکرنی به لیونل مسی دارد و همین امر باعث معروفیت وی شده است. گفت‌وگویی خودمانی و جذاب ما با رضا ستایش را در این بخش مطالعه کنید مطمئنا لذت خواهید برد.

 مِسی را از نزدیک ببینم، شوکه می‌شوم

علاقه به شهرت در میان همه انسان‌ها دیده می‌شود. همه دوست دارند به‌نوعی توجه دیگران را به خود جلب کنند؛ اما قرار نیست همه مانند هنرمندان، بازیگران، ورزشکاران و سیاستمداران به شهرت برسند. یک نفر ساعت‌ها با توپ رو پایی می‌زند، دیگری در ظرف چند ثانیه همبرگری را قورت می‌دهد و یکی هم بدون وسیله ایمنی از ساختمان‌های بلند شهر بالا می‌رود و..

درواقع قرار نیست همه مانند سلبریتی‌ها به شهرت برسند و عده‌ای راه‌هایی سخت‌تر و عده‌ای راه‌های آسان‌تر را انتخاب می‌کنند. در این بین کسانی هستند که بدون هیچ زحمت و دردسری تنها به‌واسطه شباهت به یک سلبریتی به شهرت می‌رسند. رشد شبکه‌های اجتماعی باعث شده افرادی که به سلبریتی‌ها شبیه هستند، به‌سرعت به شهرت برسند. سال گذشته دختری که شبیه کیت مدیلتون بود، در عرض مدت کوتاهی به چهره‌ای محبوب و مشهور در انگلیس و جهان تبدیل شد و حالا در کشور خودمان رضا ستایش به‌خاطر شباهت بسیار زیادش به فوتبالیست معروف، لیونل مِسی بر سر زبان‌ها افتاده است. در این شماره به سراغ این جوان مشهور رفتیم و گفت‌وگویی خودمانی و جذاب با او داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

آقای پرستش کمی از خودتان برای مخاطبان ایده‌آل بگویید.

من ۲۵سال دارم، ساکن شهر تهران هستم و در رشته مهندسی شهرسازی در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستم. عاشق هنر هستم و خیلی کارهای هنری انجام داده‌ام. از دیگر علایقم هم ورزش است. مخصوصا ورزش‌های پرهیجان که آدرنالین خون را بالا ببرد. (می‌خندد) اسنوبرد و برک دَنس را هم تجربه کرده‌ام.

از چه زمانی متوجه شباهت‌تان به مِسی شدید؟

حدود هفت سال پیش دوستان و آشنایانم مرتب به من می‌گفتند که خیلی شبیه لیونل مِسی هستم، اما چون سنم پایین بود، نمی‌دانستم با این شباهت چه کارهایی می‌توان کرد و نمی‌دانستم که می‌توانم از این شباهت استفاده کنم. تا این که پنج ماه پیش به اصرار شدید پدرم تصمیم گرفتم با لباس بارسلونا و تیم ملی آرژانتین عکس بگیرم و در شبکه‌های مجازی پخش کنم. پدرم یک‌سری سایت مهم و معتبر را انتخاب کرد و تأکید کرد که عکس‌هایم را برای آن سایت‌ها بفرستم، اما من باز هم سهل‌انگاری کردم و پس از مدتی عکسم را فقط برای یک سایت یعنی سایت ورزش سه و برای آقای فرهی فرستادم. ایشان هم درست فردای همان روز با من تماس گرفتند و گفتند به استودیو این برنامه بروم. خلاصه همان یک عکس در شبکه‌های مجازی پر شد و باعث شد همه من را بشناسند.

 

خودتان برای این که هرچه بیشتر به مِسی شبیه شوید، چه کار می‌کنید؟ مرتب مدل مو و استایل مِسی را رصد می‌کنید و به همان شکل در می‌آیید؟ صورت‌تان را گریم هم می‌کنید؟

بله همیشه رصد می‌کنم و حواسم به استایل مِسی هست. مردم من را به‌عنوان مِسی ایرانی دوست دارند و از من می‌خواهند شبیه این فوتبالیست مشهور و محبوب باشم. خیلی‌ها دوست دارند مِسی را ببینند و با او سلفی بگیرند، اما طبعا برای همه این امکان وجود ندارد و من هم تمام سعی‌ام را می‌کنم که هرچه بیشتر شبیه مِسی شوم.

به گریم اشاره کردید، باید بگویم من هیچ گریمی ندارم و تنها کاری که می‌کنم، این است که مدام مدل مو و ریش این فوتبالیست را رصد می‌کنم تا شبیه مِسی باشم؛ چون صورتم کاملا شبیه اوست.

مردم حالا دیگر شما را شناخته‌اند و دوست دارند. بازخوردشان در کوچه و خیابان با شما چطور است؟ مِسی صدایت می‌کنند؟

بازخورد مردم عالی است. وقتی من را می‌بینند، خوشحال می‌شوند. وارد هر جمعی می‌شوم، آن جمع شاد و پرانرژی می‌شود. می‌دانم این یک نعمت خدادادی است و می‌دانم این لطف خدا بوده است که من بتوانم با حضورم در جمع‌ها دیگران را شاد کنم. از مردم انرژی مثبت می‌گیرم و دوست دارم کنارشان باشم. اغلب مردم مِسی صدایم می‌زنند.

حتما حضور در جمع‌های مختلف کلی لحظات خاطره‌انگیز برای‌تان به‌وجود آورده. یکی از خاطره‌های‌تان را برای مخاطبان این مصاحبه تعریف کنید.

دقیقا همین‌طور است و حضور در هر جمعی کلی خاطرات خوب برایم همراه دارد. جدیدا برای کارهای تبلیغاتی در یک مدرسه حضور پیدا کردم. خیلی سرزده وارد مدرسه شدیم و دانش‌آموزان آن مدرسه که شامل دبستان و دبیرستان بود، نمی‌دانستند قرار است به آن‌جا بروم. وقتی وارد مدرسه شدم، بچه‌ها در زنگ تفریح بودند، بازی را رها کردند و سمت ما آمدند و یک‌باره دیدم دوروبرمان را کلی بچه گرفته و همه ذوق‌زده و خوشحال داد می‌زدند «ئه مِسی. مِسی اومده این‌جا». (می‌خندد) آن‌قدر اشتیاق بچه‌ها زیاد بود که معلمان و ناظمان نمی‌توانستند آن‌ها را راضی کنند که به سر کلاس‌های‌شان بروند. خلاصه آن زنگ کلا بچه‌ها سر کلاس نرفتند و کلی با آن‌ها گفتم و خندیدم و از بودن در جمع‌شان لذت بردم.

 

کمی درباره کارهای تبلیغاتی که انجام می‌دهید، بگویید. بیشتر با کدام کمپانی‌ها و شرکت‌ها همکاری می‌کنید؟

خوشبختانه کارهای تبلیغاتی‌ام خیلی گسترده شده است. هم از ایران و هم از شرکت‌های خارج از کشور پیشنهادهای بسیاری داشته‌ام. من خیلی وطن‌پرست هستم و به این خاطر دوست دارم بیشتر با کمپانی‌های وطنی همکاری داشته باشم و در این‌جا، جا دارد که از شرکت‌های داخلی گله کنم؛ چون شرکت‌های خارجی پیشنهادهای‌شان خیلی بیشتر از شرکت‌های داخلی است.

کمپانی‌های خارجی از من برای معرفی کالاهای‌شان و همچنین حضور در سیمنارهای تبلیغاتی‌شان دعوت می‌کنند، اما من به‌خاطر علاقه‌ به کشورم دوست دارم بیشتر برای کمپانی‌های داخلی تبلیغ کنم.

 

خودتان طرفدار فوتبال هستید؟ تیم‌های محبوب‌تان کدام هستند؟

به‌شدت به فوتبال علاقه دارم و خیلی فوتبال تماشا می‌کنم. از تیم‌های خارجی طرفدار بارسلونا هستم. البته از بچگی به این تیم علاقه داشتم و ربطی به حضور مِسی در این تیم ندارد. از تیم‌های داخلی هم طرفدار تیم پرسپولیس هستم.

خودتان هم فوتبال بازی می‌کنید؟

بله؛ با دوستانم تیم‌هایی را تشکیل داده‌ایم و بازی‌های دوستانه برگزار می‌کنیم.

ابتدای گفت‌وگو به کارهای هنری اشاره کردید. چه هنرهایی را تجربه کرده‌اید.

ازجمله کارهای هنری که قبلا تجربه کرده‌ام، طراحی و دیزاین داخلی بوده است.

در مدت کوتاهی خیلی به شهرت رسیده‌اید و شهرت هم در کنار جذابیت دردسرهای خودش را دارد. چقدر رسیدن به شهرت برای‌تان مهم بود و حالا که مشهور شده‌اید، از این اتفاق راضی هستید؟

این که می‌توانم نظر مردم را در کوچه، خیابان و جمع‌ها جلب کنم، خیلی لذت می‌برم. همه سعی‌ام این است که از این شباهت در جهت خوشحال‌کردن مردم استفاده کنم. شهرت همان‌طور که گفتید، جذاب است و من هم ترسی از دردسرهایش ندارم.

عکس‌هایت را برای لیونل مِسی هم فرستاده‌اید؟

برای شخص مسی نه، ولی می‌دانم که عکس‌هایم را دیده است.

جایی خواندم که برای‌تان دعوت‌نامه فرستاده و دوست دارد شما را ببیند.

خودش برایم دعوت‌نامه نفرستاده است، اما از بسیاری از شرکت‌های اسپانیایی و آرژانتینی درخواست همکاری دارم. شرکت‌هایی که کمپانی‌های بسیار معروفی هستند و حتی شرکت‌های هواپیمایی و …

جالب است که بدانید عکس من روی جلد برخی مجلات اسپانیایی در کنار مِسی منتشر شده است و نوشته‌اند که دوست دارند ما در کنار هم عکس بگیریم.

 

خب با این وجود به‌راحتی می‌توانید به اسپانیا بروید. چرا تابه‌حال اقدام نکرده‌اید؟

اقدام کرده‌ام و حتما به اسپانیا می‌روم. منتظر کارهای روادید و سفارت هستم. اگر خدا بخواهد به‌زودی به اسپانیا خواهم رفت.

 

مِسی را از نزدیک ببینید به او چه می‌گویید و فکر می‌کنید او چه واکنشی داشته باشد؟ اصلا اسپانیایی بلد هستید؟

کمی اسپانیایی بلدم؛ چون در کلاس‌های زبان اسپانیایی ثبت‌نام کرده‌ام و دوست دارم این زبان را کامل یاد بگیرم. واقعا نمی‌دانم وقتی برای اولین‌بار مِسی را از نزدیک ببینم، چه حسی خواهم داشت. شاید شوکه شوم و شاید هم خیلی ریلکس باشم. (می‌خندد) در مورد واکنش مِسی هم نظری ندارم. شاید خیلی راحت برخورد کند و بگوید «چطوری رضا؟» (می‌خندد)

 

شنیده‌ام قرار است از این سفر یک مستند هم ساخته شود.

بله ولی شما از کجا می‌دانید؟ ما هنوز این موضوع را رسانه‌ای نکردیم. (می‌خندد) این ایده از خودم بود و دوست دارم از جریان سفر و ماجراهای آن یک فیلم مستند بامزه و جذاب ساخته شود. هنوز کارگردان آن انتخاب نشده، ولی تولید فیلم قطعی است.

ظاهرا در یک سریال کمدی هم بازی کرده‌اید.

بله در یک سریال کمدی بازی کرده‌ام و تولید این سریال کلیدخورده و بخش‌هایی از آن هم فیلم‌برداری شده است. سریال بسیاری جذابی است و سال آینده هم برای فیلم‌برداری بخش‌هایی از آن به روسیه سفر خواهیم کرد و در حاشیه جام‌جهانی فوتبال بقیه داستان تعریف خواهد شد. بعد از جام‌جهانی هم به اسپانیا می‌رویم و بخش‌هایی از سریال آن‌جا فیلم‌برداری خواهد شد.

 

پس با این حساب بازیگری را هم تجربه کرده‌اید. از این تجربه بگویید.

تجربه خیلی خوبی است و فکر می‌کنم خیلی خوب توانسته‌ام از پس کار برآیم. ایده‌ام این است که بیشتر از آن که از شباهتم با مِسی در دنیای ورزش استفاده کنم، این دایره را گسترش دهم و با شرکت‌های تجاری و تبلیغاتی همکاری داشته باشم و به سمت هنر و بازیگری بروم؛ چون هنر همیشه موردعلاقه‌ام بوده و هست.

اوایل که شروع به بازی کرده بودم، برایم سخت بود؛ چون قبلا تجربه‌ای در این حیطه نداشتم؛ اما الان حس می‌کنم با این هنر اُنس گرفته‌ام و جلوی دوربین راحت هستم، اکت‌هایم و نوع دیالوگ‌گویی‌ام با زمانی که تازه بازیگری را آغاز کرده بودم، فرق‌کرده و خیلی بهتر شده است.

 

بالاخره روزی مِسی از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد. آن موقع قرار است چه کار کنید؟

آن‌طور که از آقای ژاوی شنیده‌ام، مِسی قرار است تا ۴۰سالگی به‌عنوان بازیکن در دنیای فوتبال حضور داشته باشد. این یعنی این که من حالاحالاها وقت دارم. (می‌خندد) اگر هم روزی مِسی از دنیای فوتبال خداحافظی کند، بعید می‌دانم اسم و یادش از خاطره‌ها برود؛ چون مِسی بزرگ‌ترین فوتبالیست تاریخ دنیاست.

myportal

۲۱ خرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی