جاذبه های گردشگری کشور ایسلند

جاذبه های گردشگری کشور ایسلند

می خواهیم در این بخش با جاذبه های گردشگری کشور  ایسلند آشنا شویم. تصاویر بسیار زیبایی که از این کشور در این بخش می بینید برگرفته از طبیعت بسیار زیبای این کشور می باشد. اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است این اطلاعات مفید را درمورد کشور ایسلند بخوانید.
شاید به دلیل دور دست بودن این سرزمین به کشورمان، نتوانیم خود را متخصص ایسلند بدانیم اما قطعا می توانیم بگوییم یکی از طرفداران این کشور بی نظیر هستیم.

ایسلند مشهور به سرزمین یخ و آتش، کشور بی نظیری برای گردش در دنیاست و در واقع جغرافیای جذاب آن عامل اصلی منحصر بفرد بودن آن شده است، اما علاوه بر این، فرهنگ مردم این کشور هم که تحت تاثیر جغرافیای آن است را نباید نادیده گرفت. همراه ما، سفر به ایسلند می کنیم و شما را با ابعاد شگفت انگیز این کشور بیشتر آشنا می کنیم:

شاید به دلیل دور دست بودن این سرزمین به کشورمان، نتوانیم خود را متخصص ایسلند بدانیم اما قطعا می توانیم بگوییم یکی از طرفداران این کشور بی نظیر هستیم. جهانگردی که سفری طولانی به این کشور داشته است، ما را با دانستنی هایی از ان آشنا می کند:

زبان انگلیسی در آن صحبت می شود
نه تنها همه ی افرادی که در این کشور زندگی می کنند انگلیسی صحبت می کنند، بلکه آن را کاملا خوب و مانند یک بومی انگلستان انجام می دهند. از این موضوع می توان فهمید که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان در مدارس ایسلند اجباری است.

هیچ رستوران مک دونالدی در آن وجود ندارد
همانطور که می دانید یکی از مشهورترین رستوران های زنجیره ای دنیا، مک دونالد است که در اکثر کشورهای شعبه دارد اما در کشور ایسلند، این رستوران سال ها پیش بسته شده است. دلیل این موضوع شاید گران بودن هزینه های وارد کردن غذا به ایسلند بوده است.

تقریبا درصد جرم در آن صفر است
این جزیره را می توان تقریبا خالی از هر نوع جرمی دانست. ایسلند تا اندازه ای امن است که بسیاری از مادران کودکان خود را در ماشین رها می کنند و به خرید می روند. از آنجاییکه مالکیت اسلحه در این کشور آزاد است، این حد از امنیت تا حد زیادی عجیب، شوکه کننده و قابل توجه است.

گوشت وال در اکثر منو رستوران ها وجود دارد
در بیشتر رستوران های ایسلند، از گوشت وال در استیک ها و خورشت ها استفاده می شود که از آنجاییکه در کشورهای دیگر خیلی سرو نمی شود، جذاب است. توریست ها در این جزیره روزها به تماشای وال های داخل آب می نشینند و شب ها آن ها را می خورند!

مسئولان گمرک این کشور انسان های جالبی هستند
در همه ی کشور دنیاها، نقش مسئولان گمرک چک کردن کالاهای مسافران است اما در ایسلند، مسئولیت مقامات گمرک این است که به افراد نگاه کنند و تصمیم بگیرند که آیا آن فرد تهدید محسوب می شود یا خیر و باید به او اجازه ی ورود به کشور بدهند یا نه!

موسیقی در این کشور اپیدمی است
اگر از دوست داران سبک خاص موسیقی هستید بد نیست بدانید ایسلند یکی از اصلی ترین خواستگاه های این سبک در جهان است، برای شنیدن موزیک های ناب در شب، منطقه ی Reykjavik بهترین جاست.

ایسلند سرزمین نویسندگان است
در جایی نوشته بود که ایسلندی ها بیشترین کتاب های نوشته شده در دنیا را دارند، صحت این موضوع مشخص نیست. اما وقتی به این کشور می روید، مردم کتاب به دست را حتی در خیابان ها می توانید ببنید، شاید این موضوع باعث شده تا آنها باهوش تر از بقیه به نظر برسند.

منبع:کجارو

myportal

۲۲ خرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی