علاقه رونالدو به مردم فلسطین

علاقه رونالدو به مردم فلسطین

کریستیانو رونالدو در اقدامی باورنکردنی کفش طلای خود را به حراج گذاشت و هزینه آن را به مردم فلسطین اهدا کرد. پس از این اتفاق وی ۴ سال از دریافت این جایزه محروم شد و پس از دوران محرومت و دریافت دوباره این جایزه باز هم این اقدام انسان دوستانه را تکرار کرد این اقدام مهاجم سرشناش تیم رئال مادرید ستودنی است.

کریستیانو رونالدو با دریافت ۴کفش طلا از فدراسیون جهانی فوتبال پس از مسی دومین رکورددار تصاحب این عنوان است.

محرومیت ۳ساله رونالدو پس از دفاع از مردم فلسطین

فدراسیون جهانی فوتبال فیفا هرساله به بازیکنی که بیشترین تعداد گل را در رقابت‌های اروپایی به ثمر رسانده استداده می‌شد. بازیکنان سرشناسی ازجمله مسی رونالدو ریوالدو رونالدینو و زیدان توانسته‌اند این عناون را تصاحب کنند.

رونالدو مهاجم سرشناش تیم رئال مادرید اسپانیا و تیم ملی پرتغالتاکنون با دریافت ۴ کفش طلا یکی از عنوان‌داران به شمار می‌رود.
کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۰۸توانست برای اولین بار فاتح کفش طلای اروپا شودو پس از دریافت آن، کفش طلا را به حراج گذاشت و مبلغ دریافتی را به کودکان مظلوم فلسطینی هدیه کرد.

پس از این اقدام فیفا رونالدو به مدت سه سال از کسب این عنوان محروم شدو قوانین دریافت این جایزه تاحدودی تغییر کرد.
اما رونالدو پس از گذراندن دوران محرومیتش در سال ۲۰۱۰ مجددا کفش طلا را ازآن خود کردو بازهم جایزه خود را به مردم فلسطین هدیه کرد که همین احساس هم‌دردی ستاره فوتبال جهانبا مردم فلسطین باعث تمسخر وی از سوی رئیس اسبق فیفا شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

myportal

۵ تیر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی