رشد بی وقفه بینی این زن

رشد بی وقفه بینی این زن

بینی این زن تبدیل به سوژه ای برای خبرنگاران شده است این بینی به صورت باورنکردنی در حال رشد است .رشد بی وقفه بینی این خانم پزشکان را متعجب کرده است. پزشکان نوعی آکنه را دلیل بروز این مشکل در بینی این خانم میدانند.

– دوران بلوغ یکی از بدترین دوره هاي زندگی هر فردی به شمار میرود. در این زمان، نه تنها طرز فکر و احساسات شما تحت تاثیر تغییرات هورمونی عوض میشود، بلکه شاهد تغییرات فیزیکی کاملا محسوسی هستید که در بعضی موارد به هیچ وجه خوشایند نیستند. هر کسی تجربه خاص خود را از این بازه زمانی در زندگی داشته هست. در اکثر موارد، پس از پایان این دوره، اثرات آن نیز از بین رفته و زندگی فرد به حال طبیعی باز گشته هست. اما «پاملا ایکارد»، از این قاعده مستثنی هست. تاثیرات هورمونی بلوغ روی این خانم که اهل لوئیزیاناست، تا چند دهه به طور پیاپی باقی مانده و مشکلاتی را برای وی ایجاد کرد که قادر به نظارت آن نبود و در نهایت عصبی و منزل نشین شد.

در عکس بالا، ایکارد را در سن ۱۵ سالگی مشاهده میکنید؛ زمانی که بینی او به تدریج شروع به رشد کرد و این روند تا چندین سال همچنان ادامه داشت و این خانم نمی توانست هیچ کنترلی بر آن داشته باشد. داستان از این قرار هست که وی در سن بلوغ متوجه وجود اکنه بزرگی روی بینی خود می‌شود. آن طور که خودش توضیح داده، این دانه ها بنفش و قرمز بودند و گاهی بافت پوست از میان آنها دیده می شده و ظاهری ترسناک ایجاد می کرده هست. وی پس از تولد دومین فرزندش متوجه می‌شود که بینی اش در حال تغییر شکل دادن هست. در آن زمان بود که رشد بینی وی آغاز شده و هرگز متوقف نشد.

گفتنی هست، علت رشد بی وقفه بینی این خانم، نوعی آکنه یشرفته به نام «راینوفیما» «rhinophyma» هست. پزشکان داروهای مختلفی برای آن تجویز می‌کنند اما هیچ کدام اثر نداشته و از روند رشد این اکنه پیش گیری نمیکنند. ایکارد در مورد اثرات مخرب این مریضی روی صورتش بیان داشته: این فرم غیرطبیعی بینی باعث می شد من از منزل بیرون نرفته و با دیگران رابطه برقرار نکنم. پس از تشخیص راینوفیما من تا مدت هاي مدیدی از اضطراب و تشویش مزمن رنج می بردم.  وی سرانجام وقتی در یک شو تلویزیونی ظاهر شده و بیان داشت که دوست دارد دوباره صورتش به حالت طبیعی بازگردد.
در همین راستا، یک دکتر به صورت داوطلب پذیرفت که وی را به طور رایگان درمان نماید. گفته میشود برای رفع این مشکل اضافه بر عمل جراحی به لیزردرمانی نیز نیاز هست.

myportal

۱۸ تیر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی