زائده بزرگ در صورت پسر هندی

زائده بزرگ در صورت پسر هندی

این پسربچه به خاطر رشد توموری بزرگ در مرکز صورتش به پسر فیل نما معروف شد وی از نوعی بیماری مادرزادی به نام انسفالوسل رنج میبرد نام او گانش است و پدر و مادر وی بخاطر هزینه های مالی قادر به درمان وی نشدند و وی را در خیابان رها کردند.

پسر بچه ای به نام «گانش» که از یک زائده بزرگ در جلوی صورتش رنج می برد،خانواده اش نیز به خاطر فقر و عدم توانایی مالی برای مراقبت و درمانش، او را در کنار خیابان رها کردند،گانش که در یکی از محله های آسام هند در حالی که از شدت گرسنگی و درد گریه می کرد و به خاطرسنگینی صورتش قادر به حرکت نبود، توسط پلیس پیدا شد و برای عمل جراحی و مراقبتهای ویژه پس از آنبه بیمارستان انتقال داده شد.

پس از یک عمل جراحی ۶ ساعته دشوار اما موفقیت آمیز توانست بار دیگر لبخند زدن را تجربه کند،وی حالا صاحب یک چهره جدید و نسبتا بهتری به گذشته شده و یک زندگیتازه را پیش روی خود می بیند، تا قبل از عمل هندی ها او را پسر فیل نما صدا می زدند و به این نام مشهور شده بود.

نقص مادرزادی به نام انسفالوسل

دکتر شیبو پیلایی متخصص و جراح مغز و اعصاب گفت که گانش از یک نقص مادرزادی به نام انسفالوسلرنج می بُرده که در این اختلال سلول های عصبی کنار هم قرار نمی گیرندو در اثر تشکیل ناقص استخوان های جمجمه، بافت مغز در بیرون از جمجمه قرار می گیرد، بخش هایی از مغزبه صورت برآمدگی، از طریق روزنه های جمجمه بیرون می زندو پوست و یا غشای نازکی روی مغز را در خارج از جمجمه می پوشاند،بافت بیرون زده مغز می تواند در هر قسمتی از سر باشد،اما معمولا در قسمت وسط و پشت سر کودک ایجاد می شود.
تعجب دکتر از این است که چطور گانش در این مدت طولانی این وضع دردناک را تاب آورده و بسیار متاسف بودبه خاطر رنج بسیاری که این کودک در زندگی خود متحمل شده بود.

اختلال در صحبت کردن

گانش با مقداری اختلال در صحبت کردن روبه رو بوده و امید است که در آینده با اقدامات توانبخشی این مشکل نیز تا حدیحل شود، به گفته پزشکان گانش به خاطر مشکی که داشته، از رشد کمتری نسبتبه هم سن و سالان خود برخوردار بوده است.
این کودک در حال حاضر تحت نظر نهاد های وابسته به NGO بوده که عده ای داوطلبانه از او مراقبت می کنند،آنها معتقدند که صبوری این کودک شایان تقدیر بوده و ما تمام تلاشمان را برای فراهم کردنیک زندگی خوب در آینده نزدیک برای او خواهیم کرد.
این افراد داوطلب همچنین می گویند که گانش سزاوار عشق ورزیدن بوده و به یک خانه برای زندگیکردن دارد، آنها از تمام کسانی که توانایی کمک کردن به او را دارند نیز درخواست کمک کرده اند.

باشگاه خبرنگاران

myportal

۱۹ تیر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی