خلیفه ی بعدی داعش کیست؟

خلیفه ی بعدی داعش پس از مرگ ابوبکر البغدادی کیست؟

داعش رسما خبر هلاکت ابوبکر البغدادی را منتشر کرد

سومریه نیوز به نقل از یک منبع محلی اعلام کرد گروه تروریستی داعش با صدور بیانیه کوتاهی خبر مرگ سرکرده‌اش را تایید کرده است.
به گفته این منبع که نخواست نامش فاش شود، داعش در این بیانیه همچنین گفته است به زودی نام «خلیفه جدید» را اعلام خواهد کرد.
گروه تروریستی داعش در این بیانیه از عناصر خود خواسته است تا به «پایداری در مواضع» خود ادامه دهند.
این خبر در حالی منتشر شده است که داعش دو روز پیش، سخن گفتن درباره مرگ ابوبکر بغدادی را در تلعفر عراق ممنوع اعلام کرده بود.

آشوب در صفوف داعش در تلعفر
به گزارش فارس همزمان با انتشار چنین اخباری، شبکه خبری السومریه به نقل از منابع مطلع محلی در تلعفر، از مخالفت برخی اعضای داعش که حامی بغدادی هستند، با سران این گروهک خبر داد.

این منبع گفت: شهرستان تلعفر اکنون شاهد کودتایی داخلی در داعش است تا نبرد سران متنفذی را که در انتظار مرگ بغدادی بودند، به سود خود تمام کنند.

این منبع می‌گوید که هم‌اکنون نوعی منع آمد و شد برای دسته‌های نظامی وابسته به داعش در سراسر تلعفر مقرر شده است.. همچنین شماری از عناصر طرفدار بغدادی در داعش نیز بازداشت شده‌اند… و سران عربی و خارجی داعش که متنفذ هستند، تلاش می‌کنند بر اوضاع مسلط شوند.

به گفته این منبع ، بعید نیست شهرستان تلعفر که تحت کنترل داعش است، پس از اعلام خبر مرگ بغدادی، شاهد نبرد داخلی خونینی باشد.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق، دوشنبه شب بعد از حدود ۹ ماه از آغاز عملیات آزادسازی موصل، آزادی کامل این شهر را از اشغال داعش که آن را پایتخت خود قرار داده بود، اعلام کرد.

myportal

۲۰ تیر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی