شک و شبهه و گوشی موبایل

آیا شما هم زمانی که گوشی همسرتان زنگ میخورد کنجکاو هستید که ببینید چه کسی ان سوی خط در حال مکالمه با وی است؟ شک‌و‌شبهه های زیادی سراغ همسران در مورد ارتباط شریک زندگی شان با دنیای مجازی پدید می آید که برای رفع آن ها به بررسی برخی پیشنهادات کارشناسان و مشاورین خواهیم پرداخت.

روتیتر: تجربه‌های واقعی از مشکلات زناشویی

تیتر: چک‌کردن گوشی یا رفع شک‌و‌شبهه نسبت به شریک زندگی!/ داستان‌های واقعی

زیرتیتر: چه راهکارهایی باید برای از‌بین‌بردن شک‌و‌شبهه انجام دهیم تا طرف مقابل را از دست ندهیم؟

کارشناس:

مرجان محمدیان

لید: نمی‌دانم چند سال است که این شک به جانم افتاده است، کم‌کم دارد در کل زندگی‌ام رخنه می‌کند، اصلا دلم نمی‌خواهد مانند همه زنانی که می‌شناسم، دست به چک‌کردن گوشی همسرم بزنم، اما نمی‌دانم چگونه باید با این شک مقابله کنم، از کارشناسان شما راهکار می‌خواهم.

بر اساس داستان‌های واقعی: این که بگوییم شک بلای دامن‌سوز و دامن‌گیر خانواده‌هاست، دروغ نیست. این که بگوییم باید تا حد ممکن از این شک و تردیدها در خانواده جلوگیری کرد، دروغ نگفته‌ایم. کارشناسان معتقدند که برای مقابله با احساسات این‌چنینی باید راه‌های مختلفی را امتحان کرد که ما در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

امان از تعالیم بد!

پر بیراه نیست که فیلم‌ها و سریال‌هایی با تم خیانت که این روزها در شبکه‌های خارجی تعداد زیادی هم پیدا کرده‌اند، تأثیر زیادی در بدبین‌کردن افراد به هم داشته باشد. ناخودآگاه فرد قسمتی از این سریال‌ها را در ذهن خودش نگه‌می‌دارد و همین باعث می‌شود که تا حد زیادی در زندگی عادی‌اش تأثیر بگذارد. ذهن ناخوآگاه هرگز تصاویر منفی را که حتی یک‌بار دیده است، فراموش نمی‌کند. پس همین باعث می‌شود که شما به‌عنوان یک مخاطب تا روزهای زیادی صحنه‌های خیانت را در پس ذهن‌تان نگه‌دارید و در دنیای واقعی به‌دنبال آن‌ها بگردید.

حرف با غیر ممنوع!

به شک خودتان دامن نزنید، این دقیقا چیزی است که نباید با اطرافیان‌تان درباره آن حرف بزنید. گاهی غرض‌ورزی اطرافیان و نقل تجربه‌های مشابه باعث تشدید حس‌و‌حال شما می‌شود. گاه فردی که یک‌بار دچار چنین تجربه تلخی شده، با بازتعریف آن می‌تواند کل روحیه شما را بر هم بزند. توصیه ما به شما این است که اگر به چیزی یا کسی هم شک کردید، جز با مراجعه به کارشناس یا صحبت صریح با طرف مقابل، با شخص دیگری بحث نکنید تا به دیدگاه منفی شما اضافه نکند.

چک‌کردن گوشی از خیال تا واقعیت

یکی از بدترین کارهایی که هر شخص می‌تواند انجام دهد تا به قول خودش شک‌اش را از بین ببرد، این است که در گوشی طرف مقابلش سرک بکشد. گوشی وسیله‌ای شخصی است، خودتان را عادت ندهید که همیشه برای از‌بین‌بردن شک‌و‌شبهه در ذهن‌تان همه‌چیز برای‌تان عینی شود. خیلی‌اوقات باید فقط اعتماد داشته باشید و بدون کنکاش اضافه‌ای همه‌چیز را بپذیرید.

پنهان‌کاری ممنوع

با طرف مقابل‌تان صحبت کنید، با کارشناسان بحث کنید و نگذارید که چنین مسئله‌ای حل‌نشده در ذهن‌تان باقی بماند. هرچند که اغلب این شک‌و‌شبهه‌ها معمولا سرانجامی ندارند و صرفا در اثر علاقه بیش‌ازحد به‌طرف مقابل و تحت‌تأثیر تعالیم نادرست در ذهن فرد ایجاد می‌شوند. پنهانی او را تعقیب نکنید، پنهانی او را زیر ذره‌بین نگیرید، این پنهان‌کاری‌ها گاهی نتیجه عکس دارد و چه‌بسا همسرتان را به شما مشکوک‌تر کند.

سناریو ننویسید!

شک‌و‌شبهه مختص به زن یا مرد نیست، هر کدام و در هر سنی می‌توانند درگیر شوند. اغلب به‌دلیل علاقه زیاد به ‌طرف مقابل‌مان این شبهات به سراغ‌مان می‌آید، شبهاتی که اصلا ربطی به عملکرد طرف مقابل ندارند؛ اما ما گاهی تمامی این عکس‌العمل‌ها را جدی می‌گیریم و یک سناریو برای خودمان می‌سازیم.

 

myportal

۲۰ تیر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی