کشف دو کوهنورد در یخچال طبیعی

کشف دو کوهنورد در یخچال طبیعی

 

در این تصویر زوج کوهنورد را میبینید که در یخچال طبیعی ۷۵ سال پیش مرده بودند و طی این سالها هرگز توسط جست و جوگران پیدا نشدند پس از آب شدن یخچال طبیعی این اجساد پیدا شده و به خاک سپرده شدند.

جنازه زوج اهل سوئیس که ۷۵ سال پیش در یک سفر ماجراجویانه به یک یخچال طبیعی مفقود شده بودند سرانجام پبدا شد. دومولین ۴۰ ساله که یک تولیدکننده کفش بود به همراه همسر ۳۷ ساله اش که در آن زمان معلم بود سفرشان را در ۱۵ آگوست سال ۱۹۴۲ آغاز کردند. ” فرانسیس دومولین ” که شوهرش نیز او را همراهی می کرد هرگز از این سفر بازنگشتند. پنج پسر و دو دختر این زوج که جست‌وجوهای آنها به نتیجه نرسیده بود طی این سالهای متمادی منتظر خبری از والدین خود بودند.

سرانجام آب شدن یخ های این یخچال طبیعی این معمای ۷۵ ساله را حل کرد. جسد این زوج در نزدیکی یک بالابر اسکی در ارتفاع ۲٫۶۱۵ متری در حالی که کنار یکدیگر روی زمین افتاده بودند پیدا شد.
جوان ترین دختر این زوج در این خصوص گفت : ” این نخستین بار بود که مادرم به همراه پدرم به چنین سفری می رفت. وی به علت اینکه همیشه باردار بود نمی توانست از چنین یخچال های طبعی بالا برود. بعد از مفقود شدن آنها من به همراه برادران و خواهرم مجبور شدیم به خانه اقوام کوچ کنیم.”

گفتنی است؛ بعد از انجام آزمایش DNA سرانجام مشخص شد که این دو جنازه متعلق به این زوج است و اکنون خانواده آنها می توانند بعد از دهه ها انتظار مراسم خاکسپاری آنها را انجام دهند.

باشگاه خبرنگاران

myportal

۲۸ تیر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی