پیامدهای زمین لرزه در کشور ترکیه

پیامدهای زمین لرزه در کشور ترکیه

زمین لرزه در کشور ترکیه دو کشته و بیش از صد زخمی برجای گذاشت زلزله شب گذشته جنوب غرب ترکیه وحشتی در دل مردم این کشور انداخت پس لرزه های این زمین لرزه بسیار طولانی و متعدد بودند این زلزله علاوه بر صدمات جانی صدمات مالی زیادی نیز برای مردم این کشور در برداشت.

زلزله شب گذشته در جنوب غرب این کشور -که بیش از ۴۰ پس‌لرزه بالای ۴ ریشترداشت- دست کم دو تن کشته شدند.

بر اساس این گزارش، زلزله شب گذشته جنوب غرب ترکیه دو کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی در پی داشته است.در همین حال ۴۰ پس‌لرزه بالای ۴ ریشتر در ترکیه به ثبت رسیده است.

حوالی ساعت ۱:۳۱ دقیقه به وقت محلی (۳:۰۱ دقیقه بامداد به وقت تهران) زلزله‌ای به قدرت شش و سه دهمدر مقیاس ریشتر به کانون سی و سه کیلومتری جزیره کاس در عمق هشت کیلومتری دریای اژه به وقوع پیوست
و در نتیجه آن در شهرهای ساحلی بود روم و داتچا در جنوب غرب ترکیه دستکم یکصد تن مجروح و در دو جزیرهکاس و لودوس دستکم دو تن کشته (یک تبعه ترکیه – یک تبعه سوئیس) و بیش از یکصد تن مجروح شدند.

خبرهای دریافتی حاکیست که در پی این رخداد طبیعی، سطح آب دریا تا یک و نیم متر افزایش یافت و به همیندلیل ده‌ها پست برق، خودرو و ساختمان صدمه دیده‌اند.

زلزله به اندازه‌ای قدرت داشت که در برخی دیگر از شهرهای ترکیه از جمله مانیسا، آیدین، موغلا و مارماریسمردم شب را در خیابان‌ها و پارک‌ها سپری کرده‌اند.

 

باشگاه خبرنگاران

myportal

۳۱ تیر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی