خانم سالمند ایرلندی راننده رالی

خانم سالمند ایرلندی راننده رالی

 

بانویی که در این تصویر میبینید رکورد مسن ترین راننده رالی را به خود اختصاص داده است  رز ماری اسمیت هفتاد و نه سال سن دارد و در رقابت های اتومبیلرانی زیادی شرکت کرده است او در مسابقات رانندگی فرمول یک به پیروزی های زیادی دست پیدا کرده است.

رز ماری اسمیت با ۷۹ سال مسن ترین راننده فرمول یک به شمار می رود.

مسن ترین زن راننده فرمول یک , رز ماری اسمیت با ۷۹ سال مسن ترین راننده فرمول یک به شمار می رود.

علاقه به رقابت های اتومبیلرانی و به خصوص فرمول یک سن و سال نمی شناسد. حالا رز ماری اسمیت۷۹ ساله به عنوان یکی از پر و پا قرص ترین هواداران رقابت های فرمول یک مسن ترین راننده تاریخ این رقابت ها نیز به شمار می آید.

رز ماری در سال ۱۹۳۶ در شهر دوبلین ایرلند به دنیا آمده است. نکته بسیار جالب درباره این بانوی ایرلندیاین است که تا ۶۰ سالگی به کار دیگری مشغول بود و مالکیت یک فروشگاه لباس در دوبلین را بر عهده داشت اما علاقه او به فرمول یک باعث شد تا به طرف این رقابت ها کشیده شود.

او می گوید: «هیچ تصورش را نمی کردم که بالاخره این فرصت نصیب من شود تا بتوانم به راننده فرمولیک تبدیل شوم اما با وجود سختی کار در مدت زمان کوتاهی موفق شدم رسما به عنوان راننده فرمولیک شناخته شوم. »

رزماری در مدت زمان کوتاهی او در مسابقاتی مانند shell 4000 کانادا به پیروزی رسید و در بسیاریاز مسابقات و کلاس‌های مختلف پیروز شد. امروز او با رنو همکاری می‌کند و در مدرسه رانندگی برایکمک به امنیت جاده‌ها و ارتقاع سطح رانندگی به آموزش می‌پردازد.
او در جشن ۴۰ سالگی تیم رنو نیز به طور نمادی در جنوب فرانسه رانندگی کرد.

جام جم آنلاین

myportal

۳ مرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی