دستگیری دزد یوسف سه ساله

دستگیری دزد یوسف سه ساله

یوسف پسر سه ساله ای است که چندی پیش گمشده بود و والدین او در فضای مجازی به انتشار تصویر وی پرداخته بودند با پیگیری های پلیس آنها موفق به شناسایی زنی که این پسربچه را ربوده بود شدند و بالاخره وی در همان حوالی که کودک را ربوده بود توسط مردم محل شناسایی و دستگیرشد.ساعت ۱۹:۳۰ روز ۲۷ تیرماه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ فقدان پسربچه‌ای ۳٫۵ ساله به نام یوسف به کلانتری ۱۲۸ تهران نو اعلام شد. با حضور مأمورین کلانتریدر محل فقدان کودک در خیابان ایران مهر، پدر و مادر یوسف در اظهارات خود عنوان داشتند:
برای میهمانی به خانه‌ یکی از بستگان خود در خیابان ایران مهر آمدیم؛ حدود ۱۹ساعت، یوسف به تنهایی و در حالی که کلاه نقابدار قرمز (طرح مرد عنکبوتی) به سر داشت، از خانه خارج شد؛چند دقیقه‌ای از خارج شدن یوسف نگذشته بود که به دنبال آوردنش از خانه خارج شدیم، اما او را پیدا نکردیم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “فقدانی کودک” و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرایامور جنایی، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات میدانی و بررسی تصاویر ده‌ها دوربین مداربسته متعلق به مراکز تجاری و شعباتبانکی در محدوده محل فقدان یوسف، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر خانم حدودا ۴۰ ساله‌ایملبس به مانتو مشکی و عینک آفتابی شدند که اقدام به تعقیب کودک فقدانی کرده بود؛ در بررسیدقیق‌تر تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که این خانم پساز تعقیب چند صد متری و در حالی که کسی مراقب یوسف نبوده، دست او را گرفته و در خلاف جهت مسیر منتهی به محل سکونت بستگان یوسف، به همراه کودک محل را ترک کرده است.

همزمان با اقدامات پلیسی، خانواده فقدانی و بستگان آن‌ها نیز تصاویر فقدانی را به همراه شماره تماسخود در محدوده محل ربوده شدن یوسف اطلاع رسانی کرده بودند؛ ساعت۲۰ روز گذشته خانم ناشناسیطی تماس با خانواده‌ یوسف، به آن‌ها اعلام کرد که یوسف نزد اوست و او قصد بازگرداندن کودک را داردکه بلافاصله موضوع از طریق خانواده‌ کودک به پلیس اطلاع داده شد. سرانجام با شناسایی محل ترددزن ناشناس در خیابان دماوند – محدوده اتوبان امام علی (ع)، این خانم ناشناس در حالی که یوسفرا همراه خود داشت شناسایی، دستگیر و یوسف نیز سالم به خانواده اش تحویل داده شد.

متهم در اظهارات اولیه مدعی شد: آن روز برای انجام مصاحبه کاری به پاسداران رفته بودم.
حدود ساعت ۱۹ در حال بازگشت به خانه بودم که طفل سه ساله را در حالی که داشت زیر ماشینمی‌رفت، آواره و سرگردان پیدا کردم. فقط به قصد اینکه پدر و مادرش پیدا شده و او را تحویل بدهمو بلایی سر بچه نیاید، او را با خودم بردم. در آن لحظه به عقل من نرسید که به پلیس اطلاع دهم.ولی پس از آن منتظر پیدا شدن پدر و مادرش بودم تا اینکه به محض پیدا شدن پدر و مادر بچه،
تصمیم گرفتم تا او را تحویل بدهم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم پرونده صبح امروز برای صدور قرار قانونی روانه دادسرای امور جنایی شد.

میزان

myportal

۳ مرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی