آنی دیویا کم سن و سال ترین خلبان زن

آنی دیویا کم سن و سال ترین خلبان زن

آنی دیویا نام بانوی خلبان هندی است که در سن سی سالگی توانست هدایت هواپیمای بوئینگ  ۷۷۷ را برعهده بگیرد به گفته وی مشکلات و سختی های زیادی را برای کسب این حرفه پشت سر گذاشته است و اکنون لقب جوان‌ترین خلبان زن بزرگ‌ترین هواپیمای دوموتوره جهان را به خود اختصاص داده است.

یک زن ۳۰ ساله هندی به نام آنی دیویا، عنوان جوان‌ترین خلبان زن بزرگ‌ترین هواپیمای دوموتوره جهان را به دست آورد.
 به گزارش ایندیپندنت، این زن هندی درجه کاپیتانی را تنها با ۳۰ سال سن به دست آورده است. او توانست بر زندگی معمولی خود غلبه کند و به دنبال هدفی برود که تحقق آن برای یک زن در جامعه عجیب و بیگانه بود.

او پس از کسب این عنوان گفت: «با این‌که به والدینم گفته می‌شد که مرا به آموزشگاه پرواز نفرستند، اما خوشبختانه آنها خیلی از من حمایت کردند. فشار اطرافیان خیلی زیاد بود؛ بویژه به خاطر شهریه‌ها که در آن زمان برای والدینم خیلی سنگین بود.»

او اهل «ویجایاوادا» در ایالت «آندرا پرادش» هند است و در «کندریا ویدیالایا» تحصیل کرده است. بیشتر همکلاسی‌هایش می‌خواستند دکتر یا مهندس شوند، اما او مسیر متفاوتی را برای خودش انتخاب کرد.

او با حمایت والدینش مسیرهای سنتی تحصیل را پس زد و با ۱۷ سال سن به مدرسه پرواز «اوران آکادمی» رفت. او به‌سختی تلاش کرد و در ۱۹سالگی آموزش مقدماتی را به پایان برد و به استخدام شرکت هواپیمایی «ایر ایندیا» درآمد. آنی دیویا سپس در اسپانیا آموزش هدایت بوئینگ ۷۲۷ را گذراند و بعد در لندن پرواز با بوئینگ ۷۷۷ را که بزرگ‌ترین هواپیمای دوموتوره جهان است، آموخت.

او به گفته خودش این امکان را داشت که خلبان بوئینگ ۷۳۷ شود، اما بوئینگ ۷۷۷ هواپیمایی بود که آرزوی هدایتش را داشت. به همین دلیل، آنی دیویا همزمان با کار در «ایر ایندیا» (هواپیمایی هند) مدرک هوانوردی BSC را کسب کرد و با درآمدش هزینه تحصیل برادر و خواهرش در خارج از کشور را برعهده گرفت و برای والدینش یک خانه خرید.

myportal

۸ مرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی