متن سوزناک هومن سیدی برای بنیتا و آتنا

 متن سوزناک هومن سیدی برای بنیتا و آتنا

هومن سیدی هم مانند دیگر هنرمندان و بازیگران از حادثه ای که برای بنیتا و آتنا اتفاق افتاد ناراحت و رنجور است و در متنی خطاب به افرادی که باعث این اتفاق شدند نفرت خود را ابراز کرد. بد نیست با بیوگرافی هومن سیدی در این بخش آشنا شوید.

هومن سیدی با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت :”

میشه به بعضی ها لقب بی شعور داد چرا که در مواقعی ممکنه از عدم درک درست رنج ببرن،میشه به بعضی ها لقب حیوان داد،چون میتونن در لحظاتی از رفتار یک انسان معقول سرپیچی کنند.
میشه به یک انسان که به دلیل جنون آنی باعث کشتن کسی میشه قاتل گفت. میشه برای انسان ها در لحظات مختلف خیلی واژه ها رو بکار برد.
اما من حقیقتا نامی برای این اشخاص پیدا نمیکنم. به طور جد میشه گفت که اعتیاد دلیل اصلیتعرض به کودک نیست،چرا که اگر بود تمام معتادین دست به قتل میزدند یا همه قاتلین و متجاوزین به کودکان معتاد بودند.

نمیدونم باید چی صدات کنم،اما شاید شیطان برات واژه مناسبی باشه. تو هزار راه داشتی تا اون کودک نمیره،هزاران راه برای نجاتش. نشئگی تو بعد از اندکی از بین رفته بود ،پس چرا بعدش هیچ کاری انجام ندادی؟
بعضی اوقات دلم میخواد تبدیل به یک لمپن بشم و دهنم رو باز کنم و هرچی بلدم رو نثارتون کنم.
حیف از عُرف. چقدر راحت در مورد اینکه باید اعدام بشی و پشیمونی حرف میزنی،چقدر راحت هنوز ریاکارانه ابراز پشیمانی میکنی. خداوند نمیبخشتت.شک نکن خداوند همه کودکان جهان را از شر شیاطین در امان بدارد. آمین

نوشته هومن سیدی برای بنیتا

بیوگرافی هومن سیدی

هومن سیدی (زاده ۱۳۵۹ در رشت) کارگردان ، فیلمنامه‌نویس و بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون ایرانی است.

زندگی‌نامه

هومن سیدی فرزند دوم خانواده است او ۲ برادر (حامد و هامون) و یک خواهر (هیلدا) دارد.
مادرش بازنشسته نیروی دریایی است و پدرش بازنشسته بانک کشاورزی.
پس از پایان دوره متوسطه و دریافت دیپلم گرافیک کار خود را با حضور در کلاس‌های انجمن سینمای جوان رشت و ساخت چند فیلم کوتاه آغاز کرد.
سپس به تهران آمد و در کلاس‌های بازیگری کارنامه با مدیریت پرویز پرستویی شرکت کرد.
هومن سیدی در سال ۱۳۸۵ با آزاده صمدی ازدواج کرد. وی در سال ۱۳۹۲از آزاده صمدی جدا شد.

سیدی در فیلم یک تکه نان در کنار رضا کیانیان بازی کردسپس نقش کوتاهی را در چهارشنبه‌سوری اصغر فرهادی ایفا کرد.
او برای بازی در نقش اصلی پابرهنه در بهشت بهرام توکلی انتخاب شد.
این فیلم اولین فیلم بلند بهرام توکلی بود که باعث شهرت او به عنوان کارگردانی متفکر شدو سیدی هم کاندیدای جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشن خانه سینما شد.

هومن سیدی در زمینه تئاتر هم در همسایه آقا و مشروطه بانو دو اثرحسین کیانی به ایفای نقش پرداخت.
در کارنامه هنری او بازی در فیلم نیمرخ ها ساخته ایرج کریمی سریال راه بی‌پایان ساخته همایون اسعدیانو تله‌فیلم سایاب محمدعلی سجادی به چشم می‌خورد (سایاب به معنی سایه و آب بر مبنای فیلمنامه‌ای از بهرام توکلی).

 

از کارهای دیگر او بازی در فیلم اجتماعی و پرفروش خط ویژه مصطفی کیایی و سریال تا ثریاساخته سیروس مقدم و تله فیلم اگر باران ببارد ساخته روح‌الله حجازی را می‌توان نام برد.
علاوه بر دریافت جایزه بازیگری از انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران ، در سی و سومین جشنوارهفیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در بخش سودای سیمرغ به هومن سیدی برای فیلم من دیه گو مارادونا هستم تعلق گرفت.

myportal

۸ مرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی