تبریک تولد محسن چاوشی

تبریک تولد محسن چاوشی

محسن چاوشی سی و هشت سالگی اش را در کنار دو تن از دوستانش جشن گرفت. این خواننده پرطرفدار به تازگی ترانه های سریال شهرزاد را اجرا کرده است و با این کار محبوبیت بسیاری در میان تماشاچیان این سریال کسب کرده است.

محسن چاوشی، زاده هشتمین روز از مرداد ماه سال پنجاه و هشت در خرمشهر است. چاوشی فعالیت خود را در سال ۸۲ در سمت خواننده، آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده آغاز کرد. وی از ابتدای فعالیتش کار خود را با ارائه چندین آلبوم رسمی و غیر رسمی ادامه داده که از آن جمله می‌توان از «یه شاخه نیلوفر»، «ژاکت»، «حریص»، «پرچم سفید»، «من خود آن سیزدهم»، «پاروی بی قایق» و «امیر بی گزند» نام برد.
چاوشی جزو معدود خواننده هایی است که از شروع فعالیت حرفه ای خود همواره سبک خود را حفظ کرده و حتی مردم را با سبک خود همراه و آن‌ها را به سمت گوش دادن به موسیقی فاخر و ترانه سالم سوق داده است و گواه این قضیه رکورد شکنی و فروش بالای آلبوم آخر او، «امیر بی گزند» بوده است.
او تا کنون برنده جوایز بسیاری در حوزه موسیقی شده؛ در هفتمین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی «کرافیلم» در کراچی، پاکستان جایزه بهترین موسیقی متن فیلم به محسن چاوشی و اردوان کامکار برای فیلم سنتوری رسید.
در جشنوارهٔ «حافظ»، جایزهٔ بهترین موسیقی متن فیلم به محسن چاوشی برای فیلم سنتوری رسید.
در نخستین جشنواره سالانه موسیقی ما، در بخش مردمی، جوایز بهترین آهنگسازی پاپ، بهترین آلبوم پاپ (من خود آن سیزدهم)، بهترین ترانهٔ پاپ (غلط کردم غلط)، بهترین کاور آلبوم (کاور آلبوم من خود آن سیزدهم) و بهترین تیتراژ (واسه آبروی مردمت بجنگ، به همراهی فرزاد فرزین)، به محسن چاوشی تعلق گرفت، همچنین برندهٔ تندیس بهترین قطعهٔ پاپ خارج از آلبوم موسیقی (برای قطعه «چشمهٔ طوسی»)، بخش کارشناسی، از سومین جشنوارهٔ سالانهٔ موسیقی‌ما در سال ۱۳۹۳ شد.
در اختتامیه سی و دومین «جشنواره موسیقی فجر» نیز جایزه باربد بهترین آلبوم موسیقی پاپ به آلبوم «امیر بی‌گزند» محسن چاوشی تعلق گرفت.
تجلیل در چهاردهمین دوره همایش مولانا نیز از جمله افتخار آفرینی های چاوشی در حرفه خود است.
خواننده امیر بی گزند در چندین سریال و فیلم تلویزیونی به عنوان خواننده حضور داشته که از آن جمله می‌توان به فیلم «سنتوری» ساخته داریوش مهرجویی و سریال «شهرزاد» ساخته حسن فتحی یاد کرد، که باعث محبوبیت بیشتر او بین مردم و مخاطبینش شد.
با نگاهی بر کارنامه هنری محسن چاوشی در می‌یابیم که وی از ابتدا تاکنون همواره در تلاش بوده تا سبک و ایده های خود در موسیقی را ارتقا بخشیده و مسیر موفقیت را طی کند.

myportal

۹ مرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی