راز جوانی در هفتاد سالگی

راز جوانی در هفتاد سالگی

بانویی که در این تصویر میبینید کارولین هارتز نام دارد  زیبایی و تناسب اندام و جوانی واین بانوی هفتاد ساله همه را شگفت زده کرده است و باعث معروفیت وی در کشورهای اروپایی شده است.ظاهر جوان او اصلا به ۷۰ ساله ها نمی خورد وی از راز جوانی خود سخن میگوید در ادامه این بخش با ما همراه باشید.

کارولین هارتز خانم کارآفرین ۷۰ ساله و مادر سه فرزند اهلپرت – استرالیا اخیرا با چهره جوان خود دنیا را به حیرت واداشته است.

به گزارش پرشین وی او می گوید تمام آن به دلیل سبک زندگی سالم و رژیم غذایی بدون قند استکه از ۳۰ سال پیش تاکنون آغاز کرده است، ولی عده ای از مردم معتقدند او صورت بدون چروک و اندام متناسبش را با جراحی زیبایی به دست آورده است.

اخیرا در طی دو ماه گذشته عکس های کارولین به سرعت در همه دنیا پخش شده و چهره ۷۰ سالهاو که حتی شاید بهتر از یک زن ۵۰ ساله باشد همه را شگفت زده کرده و عده ای که دوست دارند ظاهر جوان خود را حفظ کنند، از او الهام می گیرند ولی در کنار آنها عده ای دیگر نیز او را متهم کرده اند که او در مورد علت اصلی چهره جوانش، کاملا صداقت نداشته است.

چهره شوکه کننده زن استرالیایی و دعوت او به کشورهای مختلف

این خانم اخیرا تبدیل به یکی از چهره های محبوب رسانه ها شده و از سوی کشورهای مختلفی مانندبرزیل ، بلژیک ، ایرلند و کره جنوبی برای حضور در برنامه های تلویزیونی دعوت شده است. اودر این برنامه ها رژیم غذایی بدون قند و داشتن سبک زندگی سالم را دلیل اصلی چهره رشک برانگیزشمی داند.

او خودش را معتاد سابق شکر و غیرمقاوم در برابر کیک و شیرینی می نامد ولی از ۲۸ سال پیش پساز آنکه متوجه شد خطر ابتلا به دیابت او را تهدید می کند ، به طور کامل قند را از زندگی اش حذف کرد.

هارتز در گفتگو با خبرگزاری دیلی میلی استرالیا گفت: “من اکنون ۲۸ سال است که به هیچ وجه قندمصرف نکرده ام. ابتدا بسیار سخت بود چرا که من معتاد شکر بودم ولی معتقدم که یکی از اصلی تریندلایل حفظ سلامتی و تناسب اندام من ، این مورد است.”

 

این خانم استرالیایی عاشق کیک و شیرینی است ولی با این حال مصرف قند راکامل قطع کرده است

“من حتما در هر وعده غذایی به خصوص صبحانه ، پروتئین مصرف می کنم چرا که اشتهایم را قطعمی کند.”

راز چهره جوان زن استرالیایی ۷۰ ساله

“بسیاری از خانم ها بعد از ۵۰ سالگی و بیشتر فکر می کنند که دیگر ممکن نیست بتوانند تناسب اندامو وزن خود را حفظ کنند. من حتی با خانم هایی در دهه ۴۰ سالگی صحبت کردم که بچه دارند و فکرمی کنند دیگر نمی توانند به هیکل قبل از بارداری خود برسند.”

“اگرچه همه ما می دانیم همچنان که سن بالاتر می رود متابولیسم بدن کند تر می شود ، ولی این بدینمعنی است که باید خودمان کنترل را در دست بگیریم و انتخاب های سالم تری داشته و سخت تر تلاشکنیم.”

او در ادامه گفت: “من معتقدم بسیار مهم است که به نوع غذا و کمیت غذایی که می خوریم توجه کنیم.
توجه کامل به این دو مورد بزرگترین فاکتوری است که باید مراقب آن باشیم.”

 

برخی از کاربران شبکه اجتماعی نسبت به چهره جوان او مشکوک هستند

این خانم ۷۰ ساله هنوز عاشق خوردن شیرینی است ولی او تنها به شیرین کننده های طبیعی اکتفا می کند،شیرین کننده هایی که اکنون کمپانی او به نام “سوئیت لایف” صادر کننده آن است. او خودش شیرینی هایبدون قند را با محتویات شیر بادام و نارگیل برای خود می پزد و هر روز کمی شکلات تلخ نیز می خورد.

“من دوست دارم الهام بخش مردم باشم. می دانم که قطع مصرف قند سخت است . من خودم معتاد قند بودمولی اگر من توانستم، بقیه هم می توانند.”

تمرینات یوگا و مدیتیشن

البته رژیم غذایی بدون قند به تنهایی برای داشتن ظاهری بسیار جوان کافی نیست. کارولین از سن ۶۵سالگی تمرینات یوگا و مدیتیشن را شروع کرد و هر شب سعی می کند حداقل ۸ ساعت بخوابد. اوهمچنین سعی می کند تا حد ممکن بین کار و استراحت خود تعادل برقرار کند. او چهار روز هفتهکار می کند و در عین حال سرگرمی های دلخواهش مانند سینما رفتن با شوهرش ، گذراندن اوقاتشبا خانواده و دوستان و خرید در بازارهای میوه و تره بار را نیز انجام می دهد.

 

راز جوانی شگفت انگیز خانم ۷۰ ساله اهل استرالیا

قطعا با صحبت های او می توان گفت که وی سبک زندگی سالم تری نسبت به بسیاری از افراد داردولی با این حال برخی مردم آن را دلیل کافی برای داشتن چنین چهره ای نمی دانند.

ناباوری کاربران شبکه اجتماعی

برای مثال فردی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: “هیچ ممکن نیست که کسی در سن ۷۰سالگی ابروهایش این چنین در بالای صورت قرار گرفته باشد، آیا او در مورد جراحی اش
صحبت می کند؟ بوتاکس باید همان رژیم بدون قند او باشد”

و یا شخص دیگری نوشت: “رژیم بدون قند، جراحی پلاستیک و بوتاکس لازم است. این زن نمی تواندچهره اش را حرکت دهد. من ترجیح می دهم همان رژیم با قند را داشته باشم!”

 

پرشین وی

myportal

۱۳ مرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی