علاقه ولادیمیر پوتین به گیاهان

علاقه ولادیمیر پوتین به گیاهان

ولادیمیر پوتین این روزها در حال گذراندن تعطیلاتش در مناطق سرسبز است وی با قراردادن یک گیاه در جیبش سوژه رسانه ها شد علاقه عجیب وی به گل ها و گیاهان و طبیعت زبانزد خاص و عام شده است.

تصویری که از ولادیمیر پوتین در حال گذراندن تعطیلات منتشر شد کاربران فضای مجازی را به کنکاش درباره گیاهان واداشت.رئیس جمهور روسیه که درحال گذراندن تعطیلات در جنوب سیبری است عکسی از خود منتشر کرد که در آن شاخه ای کوچک از یک گیاه در جیب او دیده می شود. کاربران فضای مجازی با دیدن این تصویر، که در قایقی هنگام عبور از رودخانه گرفته شده است، شروع به گمانه زنی درباره نوع گیاه کردند.

نیکیتا لاورینوو، کارشناس دانشکده علوم تربیتی دانشگاه مسکو توانست نوع آن را حدس بزند و گفت این قلمه ای از گیاه زغال اخته یا تمشک است که در محل زندگی آنها می روید. اولی کنار برکه ها ودومی بین درختان صنوبر.

وی بعید دانست که پوتین این شاخه ها را با هدف دفع حشرات بی شمار که در خشکی های آن منطقه یافت می شوند با خود حمل کرده باشد، چون میوهای این دو درخت قابل خوردن هستند.

او همچنین در این عکس که از پوتین به همراه سرگئی شویگو وزیر دفاع گرفته شده، گلسنگ های سفید و جلبک ها را نیز تشخیص داده است!

العالم

myportal

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی