ساکوراتی و پیاده روی در جنگل

ساکوراتی و پیاده روی در جنگل

درختی که در این تصویر میبینید ساکوراتی نام دارد این درخت برای رسیدن به نور خورشید سالانه ۲۰ متر جابجاشده و در جنگل حرکت میکند. فرق این درخت با دیگر درختان راه رفتن آن است که این ویژگی در این درخت همه را متعجب کرده است.

همه باور دارند که درختان، چه در جنگل‌ها و چه در مناطق مسکونی در خاک ریشه دارند و حرکت نمی‌کنند ولی این درخت ثابت کرده است که این چنین هم نیست. درختی که می‌بینید ساکوراتی نام دارد و برای رسیدن به نور خورشید سالانه ۲۰ متر روی زمین جابجا می‌شود.

به گفته کارشناسان، این درختان به دنبال نور خورشید و مواد مغذی حرکت کرده و خود را به سمت خورشید می‌کشانند از این رو در طول زمان تغییر مکان محسوسی انجام می‌دهند؛ ۲ الی ۳ سانتی‌متر در روز و  ۲۰ متر در طول سال، فاصله‎ای که در نوع خود جالب توجه است.

ریشه‌های این درختان مانند پاهای آنها عمل می‌کند و در خاک راه می‌روند تا در سمت خورشید قرار بگیرند و به مرور ریشه‌های قدیمی محکوم به خشک شدن خواهند شد و تنه درخت هم مجبور به تغییر و جابجایی می‌شود.

هر چند تا کنون چندین کارشناس این نظریه را رد کرده‌اند و گفته‌اند که این ریشه‌ها از قبل در خاک وجود دارد و تنها پس از مدتی از دل خاک بیرون می‌آید و این کار تبدیل به شگردی برای جذب گردشگر شده اما شواهد بسیاری این موضوع را رد می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

myportal

۱ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی