معرفی پردرآمدترین هنرمندان دنیای سینما در سال ۲۰۱۷

معرفی پردرآمدترین هنرمندان دنیای سینما در سال 2017

در این بخش به معرفی پردرآمدترین هنرمندان مرد سینمای هالیوود و بالیوود اشاره خواهیم کرد در صدر این هنرمندان مارک والبرگ،دواین جانسن،وین دیزل، آدام سندلر، وجکی چان حضور دارند از بین هنرمندان بالیوود نیز شاهرخ خان،آکشی کومار و سلمان خان به ترتیب پردرآمدترین هنرمندان مرد در سال ۲۰۱۷ شناخته شده اند.

مجله فوربز به رسم هر سال فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد دنیا رامنتشر کرد و نکته قابل توجه اینجا است که سه ستاره سینمای هند جزو ده بازیگر پردرآمد سال گذشتهقرار گرفته اند.

شاهرخ خان هشتمین بازیگر پردرآمد دنیا، آکشی کمار نهم و سلمان خان دهمین بازیگر پردرآمد دنیا درسال گذشته به شمار می‌روند. به ترتیب شاهرخ خان ۳۸ میلیون دلار، سلمان خان ۳۷ میلیون دلار وآکشی کمار ۳۵٫۵ میلیون دلار درآمد داشته اند.

با وجود حضور چشمگیر هندی‌ها دراین فهرست، عامرخان که با «دانگال» سال گذشته و اوایل امسالتوانست خیلی از رکوردها در بالیوود و حتی در سطح سینمای جهان را جابه‌جا کند نامش در فهرستنیست که جای شگفتی دارد.

مارک والبرگ با ۶۸ میلیون دلار پردرآمدترین بازیگر دوازده ماه گذشته شده که تقریبا ۷۹ درصد بیشتر ازشاهرخ خان درآمد داشته. دواین جانسن با ۶۵ میلیون دلار رتبه دوم دارد. وین دیزل، آدام سندلر، وجکی چان رتبه های بعدی را دارند و ستارگانی چون رابرت داونی جونیور و تام کروز در مقام ششم و هفتم قرار گرفته اند.

شاید دیدن آیرن‌من یا ستاره سری فیلم‌های «سریع و خشمگین» و «ماموریت غیرممکن» در اینفهرست چندان دور از ذهن نباشد اما صدرنشینی مارک والبرگ و دستمزدهای بالای ستارگان بالیوودیقطعا کمی غافلگیرکننده است.

فوربز در روزهای گذشته فهرست پردرآمدترین بازیگران زن را هم منتشر کرده بود که اما استون، برندهجایزه اسکار ۲۰۱۷ برای «لالا لند» با ۲۶ میلیون دلار در رتبه اول آن فهرست قرار داشت.

دنیا تصویر

myportal

۱ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی