معرفی بهترین بازیکن فصل اروپا

معرفی بهترین بازیکن فصل اروپا

 

کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین مهاجم و بازیکن فصل اروپا انتخاب شد. در این مراسم لیونل مسی و جانلوییجی بوفون نیز حضور داشتند گفته می شود رونالدو نقش زیادی در رساندن تیم رئال مادرید به لیگ قهرمانان اروپا داشت. با مشاهده گزارش تصویری از این مراسم همراه ما باشید.

مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال اروپا در فصل قبل در موناکوی فرانسه برگزار شد و رونالدو که فصل گذشته توانستبا رئال مادرید برای دومین بار پیاپی قهرمان چمپیونزلیگ شود، علاوه بر کسب عنوان بهترین مهاجم، جایزه
بهترین بازیکن را هم از آن خود کرد.

لیونل مسی مهاجم آرژانتینی بارسلونا، کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی رئال مادرید و جانلوییجی بوفون دروازه بان ملی پوش یوونتوس سه نامزد نهایی کسب این عنوان بودند.

همچنان‌که پیش بینی می‌شد کریستیانو رونالدو بیشترین رای را به خود اختصاص داد و عنوان بهترینبازیکن فصل اروپا را به دست آورد.

این بازیکن پرتغالی سهم بسزایی در قهرمانی رئال در لیگ قهرمانان اروپا داشت و با بازیهای درخشان او بودکه کهکشانی‌ها عنوان قهرمانی را در لیگ قهرمانان و رقابت های لالیگا به دست آوردند.

رونالدو که در مرحله گروهی فصل قبل لیگ قهرمانان چندان خوب کار نکرده بود،در مراحل حذفی فوق العاده بود و یک تنه رئال را به فینال رساند. او در دیدار نهایی هم دو گل زد تا نقشیاساسی در پیروزی ۴-۱ رئال برابر یوونتوس داشته باشد.

بوفون که با یوونتوس تا فینال چمپیونزلیگ رسیده بود و همین طور لیونل مسی، دو نامزد دیگر جایزه بهترینبازیکن سال بودند اما در رقابت با کریس رونالدو، دست شان از این جایزه کوتاه ماند.

همچنین جایزه بهترین بازیکن زن سال اروپا هم به لیکا مارتنس، ستاره تیم ملی هلند رسید که در قهرمانی این تیم در یورو ۲۰۱۷ نقش زیادی داشت.

  

myportal

۳ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی