مار چهار پا تا بحال دیده بودید؟

مار چهار پا تا بحال دیده بودید؟

تصویری از یک مار چهارپا در شهرستان جهرم در فضای مجاز منتشر شده که باعث تعجب کاربران و سوالات زیادی از کارشناسان محیط زیست شده است. اما پس از تحقیقات گسترده در این زمینه مشخص شد که این تصویر فتوشاپی بوده و جنبه سرگرمی داشته است.

سلطانی رئیس اداره‌ی محیط زیست شهرستان جهرم گفت:انتشار چنین مطلبی را شیطنت برخی رسانه‌ها می‌دانیم که به دنبال جذب مخاطب بیشتری هستند.
وی در عین‌حال لزوم انجام تحقیق در این خصوص را مورد تاکید قرار داد و گفت:کارشناسان محیط زیست در حال بررسی دقیق‌تر موضوع هستند.
رئیس اداره‌ محیط زیست جهرم تصریح کرد:ما گروه‌های محیط زیست فراوان فعالی در شهرستان داریم که در صورت وقوع چنین مواردی آن را گزارش یا مستنداتی ارائه می‌کنند.
روز جمعه ۳ شهریور برخی منابع خبری، مبنی بر کشته‌شدن مار چهارپا در روستای نوداد، بخش سیمکان شهرستان جهرم را منتشر کردند.

در خبر منتشره ادعا شده که همراه با یک تصویر بود، با استناد به اظهارات اهالی ادعا شده بود مار یاد شده که به دلیل وحشت مردم روستای نوداد کشته شده، حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر طول داشته است.

کارشناسان طراحی معتقد هستند عکس منتشر شده در خصوص این خبر، فتوشاپی است.

یک کارشناس طراحی تاکید دارد که اگر با دقت به دو پای مار در تصویر منتشر دقت شود،هر دو یکی و سر مار مد نظر در تصویر منتشره متعلق به مار جعفری و دم آن متعلق به مارهای از نوع مار زنگی است.

تصویر مشابهی نیز در ماه‌های اخیر توسط سایت سرگرمی محیط زیست منتشر شده بود.

براساس این گزارش، مردادماه سال۹۴ نیز فسیل یک مار چهاردست و پا توسط گروهی از محققان دربرزیل کشف شده بود.
فسیل یاد شده مربوط به یک مار ۲۰ سانتی‌متری بود که چهار دست و پا(دو تا در جلو و دو تا در عقب اندام) و ۵ انگشت نوک تیز دارد.
این گونه مار بین ۱۰۰تا ۱۴۶میلیون سال پیش زندگی می‌کرده است .

جام جم

 

myportal

۵ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی