عکس مذهبی از مرحوم ناصر حجازی

عکس مذهبی از مرحوم ناصر حجازی

همانگونه که در این تصویر میبینید ناصر حجازی در لباس احرام و در خانه خدا حضور پیدا کرده است این تصویر متعلق به دهه ۵۰ است. این فوتبالیست ستاره تیم استقلال و از پیشکسوت های دنیای فوتبال ایران بوده است.

با حضور ناصر حجازی درون دروازه تیم ملی، سال ها خیال تیم ملیبابت داشتن یک گلر شش دانگ راحت بود و رقبای ایران به سختی موفق به باز کردن دروازه حجازی می شدند.

حجازی در آن دوران مهم ترین نماد باشگاه استقلال بود و یکی از ارکان تیم ملی ایران.درخشش او در فوتبال ایران به حدی بود که او حتی از باشگاه هایی همچون منچستریونایتد و سنت اتین پیشنهاد رسمی دریافت کرده بود.ناصر حجازی که برای دهه ها چهره ای مهم در فوتبال ایران بود در دهه ۵۰ و در یکی از سفرهای تیم ملیبه عربستان به همراه دیگر ملی پوشان به زیارت خانه خدا رفت و به همین بهانه تصاویر جالبی از او و دیگر ملی پوشان در خانه خدا ثبت شد.

پدرش متولد تبریز بود و آژانس املاک داشت. وی با چهار خواهر و یک برادر در خانواده­ ای هشت نفری زندگی می­ کرد. وی دوره دبستان را در مدرسه هخامنش و دوره دبیرستان را در مدارس سعادت، سینا، سهند و شرق طی کرد.

در سال ۱۳۵۰ وارد مدرسه عالی ترجمه شد و در سال ۱۳۵۶ لیسانس خود را دریافت کرد. حجازی متأهل و دارای دو فرزند به نام­ های آتیلا و آتوسا که هر دو از بازیکنان فوتبال بوده­ اند. آتیلا سابقه بازی در تیم استقلال تهران را دارد و هم اکنون بعنوان مربی در تیم گسترش فولاد تبریز مشغول به کار است. وی دارای یک دختر به نام جانان است. آتوسا نیز بهترین گلزن فوتسال زنان ایران بود و همسر وی سعید رمضانی نیز از بازیکنان فوتبال است که فرزندآن­ها امیر ارسلان نام دارد.

عکس مذهبی از ناصر حجازی

myportal

۷ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی