جشنواره سنتی و قدیمی ناتینگ هیل

جشنواره سنتی و قدیمی ناتینگ هیل

در جشنواره ای به نام ناتینگ هیل در کشور لندن جوانان زیادی شرکت میکنند آن ها با لباس های عجیب و غریب و آرایش های جالب به رقص و شادی و پایکوبی میپردازند. این جشنواره قدمت تاریخی زیادی دارد و از سنت های کهن لندن به شمار می رود.

کارناوال و جشنواره ناتینگ هیل در لندن همه ساله برگزار میشود .ناتینگ هیل یک کارناوال خیابانی است که هر کس با گریم و آرایش مختلف و با لباس ها و پوشش عجیب به خیابان آمده و مشغول رقص و شادی می شود .

دختران لندنی در این کارناوال به عجیب ترین شکل ممکن خودشان را آرایش و گریم میکنند.

جشنواره به دور از نژاد و رنگ و فرهنگ همه به خیابان می آیند و در کنار هم به جشن و پایکوبی می پردازند .این کارناوال به نوعی معرفی فرهنگ های مختلف استکه هر شرکت کننده با پوشش و لباس و اداب و رسوم خود در آن شرکت میکند و آن را به همه معرفی میکند .
جشنواره ناتینگ هیل بیش از چهل سال است که در لندن برگزار میشود و امسالنیز مثل هر سال برگزار شد.
در هگام برگزاری اسن کارناوال دنیایی از رنگ در خیابان دیده میشود که شادی و جلوه خاصیرا به چهره شهر می دهد.

ناتینگ هیل (به انگلیسی: Notting Hill) یک ناحیه در لندن است که در منطقه سلطنتی کنزینگتون و چلسی واقع شده‌است.

جشنواره خیابانی ˈناتینگ هیلˈ که یک رویداد فرهنگی-اجتماعی است همه ساله در اواخر ماه اوت در غرب لندن برگزار می شود. عمده ترین شرکت کنندگان این جشنواره را رنگین پوستان و اعضای جوامع کاراییبی مقیم انگلیس تشکیل می دهند و همراه با گروههای موسیقی پر سر و صدا در خیابان های غرب لندن رژه می روند.
روز نخست این جشنواره خیابانی بیشتر به کودکان و نوجوانان اختصاص داشت و در روز دوشنبه مهمترین بخش این جشنواره در غرب لندن برگزار می شود.
جشنواره ˈناتینگ هیلˈ از سال ۱۹۶۴ میلادی تاکنون در منطقه ˈناتینگ هیلˈ و خیابان های اطراف آن برگزار می شود و طی سال های اخیر به یکی از بزرگترین جشنواره های خیابانی اروپا تبدیل شده است.

 

مراحم

myportal

۸ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی