حضور رخشان بنی اعتماد در یک جشنواره خارجی

حضور رخشان بنی اعتماد در یک جشنواره خارجی

خانم رخشان بنی اعتماد کارگردان و فیلمنامه نویس مشهور ایرانی به تازگی در جشنواره ونیز حضور پیدا کرده است وی قرار است فیلم های این جشنواره را داوری کند. درادامه با بیوگرافی این کارگردان مشهور کشورمان آشنا خواهید شد.

رخشان بنی اعتماد کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانییکی از داوران بخش مسابقه افق‌های هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم است.جشنواره فیلم ونیز روز چهارشنبه با اولین نمایش جهانی فیلم آمریکایی “کوچک کردن”به کارگردانی الکساندر پین کارگردان آمریکایی شروع شد.

امسال ۲۱ فیلم در بخش مسابقه بین‌الملل و ۲۰ فیلم در بخش مسابقه افق‌ها برای دریافت جوایز رقابت می‌کنند.
“بدون تاریخ، بدون امضا” به کارگردانی وحید جلیلوند و “ناپدید شدن” به کارگردانی علی عسگری دو فیلم ایرانی حاضر در بخش افق‌ها هستند.

رخشان بنی اعتماد کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانی یکی از داوران بخش مسابقه افق‌هایاین دوره جشنواره است. جانی آمیلو کارگردان ایتالیایی ریاست داوران این بخش را به عهده دارد.

بنی‌اعتماد و دیگر داوران بخش افق‌ها روز چهارشنبه در مراسم فوتو کال و بعد مراسم فرش قرمزجشنواره شرکت کردند. این بخش با نمایش فیلم ایتالیایی “نیکو، ۱۹۸۸” به کارگردانیسوزانا نیچارلی افتتاح شد. این فیلم درباره خواننده زن محبوبی است که یکی از منابع الهام اندی وارهول بود و با گروه راک ولوت آندرگراند می‌خواند.

myportal

۱۱ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی