محمدرضا هدایتی در کنار لاله اسکندری در بلغارستان

محمدرضا هدایتی در کنار لاله اسکندری در بلغارستان

 

لاله اسکندری و محمدرضا هدایتی همچنان در جشنواره فیلم وارنا در کشور بلغارستان حضور دارند این دو بازیگر ایرانی تصاویر زیادی از حضور خود در این جشنواره منتشر کرده اند. در ادامه به بررسی کارنامه هنری این دو بازیگر خواهیم پرداخت.

لاله اسکندری و محمدرضا هدایتی در جشنواره فیلم وارنا بلغارستان را می بینید.

لاله اسکندری (زاده ۱۳۵۴ در تربت حیدریه) بازیگر ایرانی است.

لاله اسکندری دانش‌آموخته رشته طراحی گرافیک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است. آغازکار وی در سینما با بازی در فیلم «متولد ماه مهر» به کارگردانی احمدرضا درویش در سال ۱۳۷۸ بود. اودو خواهر به نام‌های ستاره اسکندری و سارا اسکندری (چهره پرداز) دارد.

لاله اسکندری دانش آموخته رشته طراحی گرافیک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است. آغازکار وی در سینما با بازی در فیلم«متولد ماه مهر» به کارگردانی احمدرضا درویش در سال ۱۳۷۸ بود.

محمدرضا هدایتی بازیگر فیلم که در این جشنواره حضور داشت،در این باره گفت:خیلی خوشحالم که «مالیخولیا» موفق شد این جایزه را تصاحب کند،چون در ایران خیلی مهجور مانده بود. اتفاقا دریافت جایزه ویژه انجمن فیلمسازان بلغارستان بیشتر از حد تصور و انتظار من بود و بسیار دلگرممان کرد.در پایان مراسم اختتامیه و جشنی که بعد از آن برگزار شد هم خیلی ها آمدند و به ما تبریک گفتند که این بی شک دستاوردی تازه برای سینمای ایران خواهد بود.این باعث افتخار ما و قطعا سینمای ایران خواهد بود.

لاله اسکندری: امیدوارم این جایزه تلنگری برای مسئولان سینمایی باشد

لاله اسکندری دیگر بازیگر فیلم هم در این باره گفت:فیلم سینمایی «مالیخولیا» در اولین حضور رقابتی اش در دنیا جایزه ویژه انجمن فیلمسازان بلغارستان را دریافت کرد که بسیار خوشحال کننده بود.امیدوارم این شروع امیدوارکننده آغازی برای افتخارات دیگر فیلم در سطح جهانی باشد.ضمن اینکه امیدوارم این جایزه ها تلنگری هم برای مسئولان سینمایی باشد تا به فیلمهای مستقل توجه بیشتری داشته باشند و این طور نباشد که فیلمی برای اکران داخلی با موانع بسیاری مواجه شود، ولی وقتی جایزه ای از یک جشنواره جهانی گرفت،ناگهان مورد توجه قرار گیرد. «مالیخولیا» در اکران داخلی مظلوم واقع شد واین جایزه نشان داد حق آن بی مهری در اکران داخلی نبود.باید از آقای محمدعلی کیانی رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان هم تشکر کنم که در جریان برگزاری مراسم در کنار ما بودند و از «مالیخولیا» به عنوان نماینده سینمای ایران پشتیبانی کردند.به هر حال حضور چنین مسئولانی می تواند پل ارتباطی مناسبی میان فرهنگ و هنر ایران با سایر کشورهای جهان باشد.

آخرین خبر

myportal

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی