مراسمی ویژه برای شیشلیک

مراسمی ویژه برای شیشلیک

به مناسبت اولین سالروز ثبت ملی شیشلیک جشنی به همین نام در شاندیز مشهد برگزار شد.همانگونه که در این تصویر میبینید در این مراسم سر کنسولگری پاکستان و عراق نیز حضور داشتند. بد نیست با شهر شاندیز و ویژگی های گردشگری آن آشنا شوید.

در شاندیز مشهد به مناسبت نخستین سالروز ثبت ملی شیشلیک جشنی با حضور جمعی از مسئولان خراسان رضوی، شهرستان شاندیز و سر کنسولگری پاکستان و عراق برگزار شد.

شاندیز شهری در استان خراسان رضوی در شمال شرق ایران است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد شاندیز، دره‌های مصفا و پرآبی است که به همراه درختان سر به فلک کشیده، گلهای وحشی، آب و هوای معتدل شاندیز و رودخانه‌های روانی که از دامنه‌های شمالی کوه‌های بینالود سرچشمه می‌گیرندمناظر زیبایی را آفریده‌اند و گردشگران بسیاری را در تمام فصول سالبه این ناحیه می‌کشانند که رودهای مغان، مج، مایان، دهبار، جاغرق، کنگ و زشک از جمله این رودها می‌باشند.

این شهر در ۱۲ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد. شاندیز طبق مصوبه دولتو هیئت وزیران در سال ۱۳۸۴ به عنوان اولویت اول و تنها منطقه نمونه بین‌المللی گردشگری ایران شناخته شده‌است.

در بسیاری نقاط ایران رستوران هایی با نام این شهر وجود دارد که به عرضه غذای لذیذ شیشلیک شاندیز به همان سبک خاص آن می پردازند. در شهر مشهد و به خصوص ییلاقات شاندیز و طرقبه رستوران های متعددی وجود دارد که غذای اصلی سفارش دهندگان شیشلیک است. بعضی از این رستوران ها بسیار وسیع بوده و برخی شعباتی در شهرهای دیگر نیز دارند.

اسپوتنیک

myportal

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی