تزیین پول به مناسبت عید غدیر خم

تزیین پول به مناسبت عید غدیر خم
 تزیین پول برای هدیه دادن در عید غدیر خم توسط مسلمانان رسم دیرینه ای است که هر ساله در هجدهم ذی‌الحجه گرامیداشته می شود. در این بخش ایده های جالبی برای تزئین پول گردآوری کرده ایم بد نیست در ادامه این تصاویر جالب را با هم ببینیم.

در این مطلب تصاویر بسیار جالب و دیدنی از پول هایی که به اشکال مختلف برای عید غدیر خم تزیین شده گردآوری شده است.

تزیین پولبرای عید غدیر درهجدهم ذی‌الحجه رسم زیبایی است که در این روز انجام می شود، مردان و زنان مسلمان در مساجد، تکایا و یا منازل خود طبق رسوم سفره ای پهن کرده و مراسمی برای خواندن دعا برگزار می کنند.

در طول این مراسم مردم به دیدار آنها رفته و از دست آنها عیدی دریافت می کنند که در ادامه تعدادی از ایده های تزیین پول برای عیدی دادن در این روزعزیز گرد آوری شده است.

گفتنی است پول هدیه دادن در برخی کشورها بویژه در اعیاد جزو رسومات قدیمی است و در زیر تصاویری از آنها آورده شده که می توانید از آنها نیز الگو برداری کنید.

 

عیدِ غدیر ۱۸ ذوالحجه در تقویم قمری می‌باشد که توسط مسلمانان شیعه برای جانشینی صریح علی بن ابی طالب در مقام امامت پس از محمدپیامبر مسلمانان جشن گرفته می‌شود. که به اعتقاد شیعیان بر طبق خطبه محمد در غدیر خم علی را بعد از خود با حدیث (عربی: مَن کُنتُ مولاه فَهذا علیّ مولاه أللهم والِ من والاه و عادِ من عاداه) جانشینش برای تمامی مسلمانان اعلام و تمام کرد. به اعتقاد شیعیان آیه سوم سوره مائده در روز عید غدیر نازل شده است که آمده الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِى شیعیان نیز بر طبق یک سنت دیرینه، عید غدیر خم را در مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی همانند عید فطر، عید قربان و دیگر اعیاد مسلمانان جشن می‌گیرند. در مقابل مسلمانان سنی، عید غدیر خم را جشن نمی‌گیرند و اعتقاد شیعیان مبنی بر جانشینی بعد از محمد را نمی‌پذیرند.البته شیعیان عید غدیر را بزرگترین عید مسلمانان می دانند و به نام عیدالله الاکبر نیز معروف است .

 

مادنا

myportal

۱۷ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی