حضور بازیگران زن و پرویز پرستویی در لس‌آنجلس تهران

حضور بازیگران زن و پرویز پرستویی در لس‌آنجلس تهران

پرویز پرستویی با گریمی متفاوت در فیلم جدیدش لس آنجلس تهران حضور پیدا کرده است و همانگونه که در این تصویر میبینید هنرمندان زن دیگری از جمله تینا پاکروان و پرویز پرستویی، ماهایا پطروسیان و مرجان شیرمحمدی نیز در این فیلم حضور دارند.

پرویز پرستویی در فیلم «لس‌آنجلس تهران» به کارگردانی تینا پاکروانبازی می‌کند.

تینا پاکروان عکسی از پشت صحنه فیلم «لس‌آنجلس تهران» در اینستاگرام منتشر کرد. در این تصویربه غیر تینا پاکروان و پرویز پرستویی، ماهایا پطروسیان و مرجان شیرمحمدی نیز حضور دارند.

پرویز پرستویی (زادهٔ ۲ تیر ۱۳۳۴ در روستای چارلی، شهرستان کبودرآهنگ)، بازیگر و گوینده ایرانی سینما، تئاتر و تلویزیون است. او موفق به دریافت نشان درجه یک گواهی‌نامه هنری گردیده است. پرویز پرستویی با دریافت چهار سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از این نظر در بین بازیگران ایرانی رکورددار است.
وی متأهل و دارای دو فرزند به نام‌های بهروز و الناز است. گفته می شود او در زمان تصویربرداری فیلم سینمایی آژانس شیشه ای در یکی از محله های شرق تهران (افسریه) سکونت داشته است .البته این موضوع قابل تایید نیست.

پرویز پرستویی با اصالتی آذری در روستای چارلی، شهرستان کبودرآهنگ متولد شد. پدر وی کشاورز بود و زمانی که وی ۳ ساله بود به تهرانمهاجرت کرد. دوران کودکی و نوجوانی را در یک خانه اجاره‌ای کوچک در محله دروازه غار سپری کرد. او در مدرسه صادقیه اسلامی در کوچه گمرک تحصیلات ابتدایی خود را به پایان رساند. پرستویی با پس‌انداز کردن یازده هزار تومان خانه‌ای در حوالی ترمینال جنوب خرید. مدتی به ورزش علاقه نشان داد و دروازه‌بان تیم کارگران بود. پس از این زمان به مرکز رفاه نازی‌آباد رفت و شروع به آموختن تاتر کرد.پس از تکمیل دوره ی تئاتر به تحصیل در رشته ی حقوق دانشگاه هاروارد آمریکا روی آورد. پرویز پرستویی در سال ۱۳۶۰ و زمانی که ۲۶ سال سن داشت به عنوان منشی در دادگستری تهران مشغول به کار شد،امّا پس از مدتی به خاطر علاقه ی وافر به تئاتر رفت و تا پایان در آنجا مشغول به کار شد.

خبرآنلاین

myportal

۱۷ شهریور ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی